PlayStation 5, w przeciwieństwie do Xbox Series X, będzie mieć ekskluzywne gry na start

Sony mocno przykłada się do gier na wyłączność.

@ 13.01.2020, 10:53
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
ps5, xbox x

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Xbox Series X nie otrzyma - przynajmniej na start - gier na wyłączność. Wszystkie produkcje dostępne w dniu premiery nowej konsoli będzie można ograć też na Xbox One oraz PC z systemem Windows w ramach inicjatywy Play Anywhere.

Z goła odmienną drogą podąża firma Sony, która najprawdopodobniej zaoferuje nam na premierę PlayStation 5 przynajmniej pojedyncze tytuły dostępne ekskluzywnie dla "piątki".

Potwierdza to znany dziennikarz portalu Kotaku, Jason Schreier. W jednym z ostatnich podcastów stwierdził on, że PS5 otrzyma gry na wyłączność już w dniu premiery. Jednocześnie zaznaczył, że na start PlayStation 5 i Xbox Series X otrzymają też wspólne produkcje multiplatformowe.

Największą z nich ma być nowy Assassin's Creed, na którego przygotowanie Ubisoft poświęcił potężny budżet. Sama gra będzie tytułem tzw. "cross-genowym", czyli zadebiutuje jednocześnie na nowych konsolach, a także starszych - PS4 i XOne.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?