Starfield - Sony wcześniej chciało kupić grę Bethesdy na wyłączność. Potem przyszedł Microsoft

Według Imrana Khana, jednego z branżowych dziennikarzy, Starfield - cRPG akcji w klimatach science-fiction od Bethesda Game Studios - miało paść łupem Sony i negocjowanej przez nich umowy na wyłączność tytułu.

@ 22.09.2020, 09:19
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, ps5, xbox x/s

Starfield - Sony wcześniej chciało kupić grę Bethesdy na wyłączność. Potem przyszedł Microsoft

Wczoraj Internet obiegła informacja o przejęciu przez Microsoft firmy Bethesda Softworks (a ZeniMax ogólnie) wraz z całym inwentarzem w postaci praw do marek i studiów. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że teraz to gry oraz serie należące do rodziny marki Xbox - w tym nadchodzące cRPG science fiction Starfield. Co ciekawe, według Imrana Khana, kilka miesięcy temu to Sony negocjowało umowę na wyłączność Starfield właśnie, dopóki Microsoft nie kupił całej firmy.

Starfield to ujawniona w 2018 roku gra cRPG akcji od Bethesda Game Studios, której premiera została z góry zapowiedziana na przyszłej generacji. Nominalnie powiedzielibyśmy, że na komputerach osobistych i konsolach Xbox oraz PlayStation 5. Jednak od wczorajszego ogłoszenia o tym, że Bethesda i jej podmioty należą już do Microsoftu, sytuacja może nie być już tak oczywista.

Ciekawostką na temat przyszłości Starfield - już nieaktualnej - podzielił się Imran Khan, był redaktor Game Informer, a teraz współprowadzący program Kinda Funny. Otóż według jego relacji, kilka miesięcy temu to Sony negocjowało umowę na wyłączność nadchodzącej gry Bethesdy, chcąc podkupić ją innym platformom! Rozmowy zakończyły się w momencie, gdy Microsoft wyłożył na stół 7,5 miliarda dolarów za całą pulę.


Sprawdź także:
Starfield

Starfield

Premiera: brak danych
PC, PS5, XBOX X/S

Starfield to nowa, owiana tajemnicą marka Bethesdy. Podobnie jak w Mass Effect akcję osadzono w klimatach science fiction, gdzie wcielamy się w kosmicznych podróżników. W...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosfrycek88   @   10:26, 22.09.2020
No to teraz Sony ma problem. Bo w przeciwieństwie na Microsoftu nie ma żadnego swojego studia które zajmowało by się dużymi grami RPG z otwartym światem. A Microsoft ma ich 3.