Microsoft uhonoruje umowę z Sony na wyłączność GhostWire: Tokyo i DEATHLOOP

Phil Spencer zaanonsował, że mimo przejęcia przez Microsoft wszystkich gier firmy Bethesda Softworks, korporacja ma zamiar uhonorować umowę z Sony na czasową wyłączność gier GhostWire: Tokyo i DEATHLOOP na PlayStation 5.

@ 22.09.2020, 11:45
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, ps5

Microsoft uhonoruje umowę z Sony na wyłączność GhostWire: Tokyo i DEATHLOOP

Wczorajsza informacja o przejęciu przez Microsoft firmy Bethesda Softworks odbiła się szerokim echem nie tylko w branży "growej". Umowa, na mocy której za 7,5 miliarda dolarów "zieloni" nabyli prawa do marek i studiów Bethesdy (a szerzej - ZeniMax) jest trzecią pod względem wielkości transakcją dokonaną przez Microsoft. Mimo iż pod znakiem zapytania postawiono debiut nowych gier od studiów takich jak Arkane, Tango Gameworks czy idSoftware na urządzeniach Sony, to Phil Spencer ogłosił Bloombergowi, że firma ma zamiar uhonorować umowę na wyłączność DEATHLOOP i GhostWire: Tokyo na PlayStation 5.

Phil Spencer, szef Xboksa, rozmawiał wczoraj z amerykańskimi mediami o przejęciu przez jego macierzystą korporację innego dużego gracza na naszym rynku. Wśród wywiadów trafiła się redakcja serwisu Bloomberg, dla której Spencer ogłosił, iż zamierza uhonorować umowę zawartą pomiędzy Bethesda Softworks i Sony na czasową wyłączność na PlayStation 5 dwóch gier - DEATHLOOP i GhostWire: Tokyo - jednak kolejne tytuły wydawane przez - już - Microsoft będą ukazywać się na innych platformach "po przeanalizowaniu każdej z gier osobno".

Od dzisiaj dostępne są zamówienia przedpremierowe na Xbox Series X oraz Xbox Series S, a ponadto polski oddział Xboksa ogłosił szczegóły polskiej wersji programu Xbox All Access.


Sprawdź także:
DEATHLOOP

DEATHLOOP

Premiera: 14 września 2021
PC, PS5

DEATHLOOP to pierwszoosobowa gra akcji, która przenosi gracza na pogrążoną w anarchii wyspę Blackreef, na której trwają niekończące się zmagania pary niezwykłych zabójców...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskrzywy_banen   @   15:12, 22.09.2020
Marketing, ot co, jakby zablokowali wydanie tych gier na ps5 to ludzie by ich zjedli, microsoftu na to nie stać.
0 kudosmrPack   @   17:47, 22.09.2020
Sony zapłaciło za wyłączność i to pewnie nie mało, więc w innym wypadku Microsoft raczej musiałby im to zwrócić.
Cytat:
jednak kolejne tytuły wydawane przez - już - Microsoft będą ukazywać się na innych platformach "po przeanalizowaniu każdej z gier osobno"
Jeśli uznają, że będzie im się to opłacało wydadzą grę na innych sprzętach, bo jednak trudno będzie im całkowicie zignorować bazę posiadaczy konsol Sony.