W Gears 5 kupimy postacie do multi za prawdziwe pieniądze

Chociaż zaprzeczono obecności lootboksów, to w wewnętrznym sklepie w Gears 5 za prawdziwe pieniądze będziemy mogli kupić np. postacie do multi.

@ 23.07.2019, 10:10
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, xbox one

Studio The Coalition oraz firma Microsoft szykują się do jednej z największej premier dla konsoli Xbox One ostatnich lat - Gears 5. 10 września tytuł zadebiutuje dla wszystkich chętnych, zaś posiadacze abonamentu Xbox Game Pass Ultimate dostaną grę 6 września. Platformami docelowymi są komputery osobiste oraz - oczywiście - konsola Xbox One.

Produkcja The Coalition zaoferuje dwa główne tryby - kampanię singleplayerową oraz wariant dla wielu graczy. Z multikiem związane są nieustanne obawy dotyczące mikrotransakcji - jakie wystąpią, czy będą lootboksy itd. Jakiś czas temu poznaliśmy plany producentów Gears 5 co do monetyzacji treści wewnątrz samej gry - ogłoszono, iż wszystko, co kupimy, nie będzie dziełem przypadku (popularne otwieranie skrzynek itd.), a także zrezygnowano z przepustki sezonowej. Jednocześnie potwierdzono, że będzie istniał specjalny sklep, w którym będzie można nabyć jakieś treści - czy to pomagające w zdobywaniu punktów doświadczenia, czy też oferujący kosmetyczne treści.

W wywiadzie udzielonemu redakcji serwisu GameSpot Ryan Cleven, człowiek trzymający pieczę nad wyglądem trybu wieloosobowego oraz Rose Gunson, esport menadżer, zdradzili, że w sklepiku oprócz "dopalaczy" XP dostaniemy też postacie. Na początku dostaniemy pewną pulę bohaterów z unikalnymi zdolnościami itd., lecz resztę odblokujemy albo grindem, uporczywie zdobywając kolejne punkty, albo skracając drogę i kupując je w wewnętrznym sklepie. Jednocześnie nadal utrzymano w mocy, że nie wystąpią żadne lootboksy lub inne treści spokrewnione z hazardem.


Sprawdź także:

Gears 5

Premiera: 10 września 2019
PC, XBOX ONE

Gears 5 to kolejna odsłona trzecioosobowych strzelanek, których akcja została osadzona w odległej przyszłości. Za projekt odpowiada studio The Coalition, twórcy czwartej ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   20:00, 23.07.2019
Sprytnie wybrnęli z ewentualnych problemów. To co tu oferują jest na tyle standardowe dziś, że nikt się o to nie przyczepi.