Twórcy Gears 5 opowiadają co nieco na temat monetyzacji gry

Deweloperzy Gears 5 chcą, aby płatne przedmioty nie były przydzielane losowo.

@ 22.06.2019, 00:32
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one

We wpisie będącym swoistym raportem z postępów prac nad Gears 5 studio The Coalition postanowiło zdradzić graczom co nieco na temat przedsięwzięcia.

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że deweloperzy zmienili nieco podejście do monetyzacji projektu. Okazuje się, że zrezygnowano z przepustki sezonowej, a ponadto nie powrócą tzw. Gear Packi, które wprowadzono za sprawą poprzedniej części cyklu Gears.

Gear Packi były w zasadzie czymś w rodzaju zestawów kart, które dało się kupować za realne pieniądze. Nabywający mógł następnie otrzymać dzięki nim specjalne umiejętności do spożytkowania w trybie Hordy. Teraz podobnego rozwiązania nie będzie.

Wszystkie mapy udostępniane w ramach DLC będą darmowe dla wszystkich graczy i niezależnie od wybranych trybów zabawy. Twórcy Gears 5 podkreślili, że nic za co będziemy płacić nie będzie dziełem przypadku. Będziemy dokładnie wiedzieć za co płacimy.

Powyższe oznacza oczywiście, że w grze dostępny będzie jakiś sklep z wirtualnymi dobrami. Na chwilę obecną nie znamy sprzedawanego w nim asortymentu, ale można założyć, że będą to różnej maści przedmioty estetyczne, wpływające na prezencję naszego bohatera. Tego typu graty znajdziemy też w skrzynkach, będą one jednak do zdobycia wyłącznie za walutę pozyskiwaną w grze.

Premierę Gears 5 zaplanowano na dzień 10 września bieżącego roku. Grać będziemy na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One.


Sprawdź także:

Gears 5

Premiera: 10 września 2019
PC, XBOX ONE

Gears 5 to kolejna odsłona trzecioosobowych strzelanek, których akcja została osadzona w odległej przyszłości. Za projekt odpowiada studio The Coalition, twórcy czwartej ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?