Watch Dogs Legion - ''fabuła jest nadal ważną częścią gry'', twierdzi Ubisoft

Twórcy odpierają zarzuty ze strony graczy o "olanie" wątku fabularnego.

@ 23.07.2019, 09:56
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Watch Dogs Legion - ''fabuła jest nadal ważną częścią gry'', twierdzi Ubisoft

Dotychczasowe dwie odsłony Watch Dogs raczej nie oferowały porywającego wątku fabularnego, a gdy usłyszeliśmy, że w Watch Dogs Legion nie ma głównego bohatera, a zamiast tego gramy różnymi postaciami, obawy o opowiadaną w grze historię tylko się nasiliły.

Przedstawiciele Ubisoftu w najnowszym wywiadzie zapewniają jednak, że prezentowana w Legion historia to nadal ważny element gry, na którego przygotowanie poświęcono odpowiednią ilość czasu.

"Wiem, że 'granie jako ktokolwiek' to coś technicznie szalonego, ale historia nadal jest ważną częścią gry. To zawsze była kluczowa część marki i tutaj nie ma wyjątku. Mamy w grze pięć różnych wątków, po których sunie linia fabularna. Każdy z nich opiera się o pewien wątek tematyczny" - wyjaśnia Kent Hudson, projektant gry.

"Jeden z tych wątków opowiada o szpiegach, którzy używają nowych technologi do śledzenia angielskich obywateli w Londynie. Inny podąża za prywatnymi oddziałami militarnymi, które wyparły policję z miasta i przejęły władzę" - dodaje.

Wychodzi więc na to, że Watch Dogs Legion będzie miało do opowiedzenia niejedną historię. Oby tylko zostały one odpowiednio nakreślone i przedstawione, bo jak wiemy - Ubisoft ma od dłuższego czasu problemy z przygotowaniem angażujących dialogów i wciągających wątków fabularnych.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   13:13, 23.07.2019
Cytat: Wiadomość
Dotychczasowe dwie odsłony Watch Dogs raczej nie oferowały porywającego wątku fabularnego
Cytat: Kent Hudson
ale historia nadal jest ważną częścią gry. To zawsze była kluczowa część marki i tutaj nie ma wyjątku.
I kto tu ma rację? :> Ja grałem tylko w jedynkę i fabuła, mimo bycia dość prostą, była dla mnie przyjemna. Choć niestety dużo kwestii w samej konstrukcji gry kulało.
0 kudosdabi132   @   13:15, 23.07.2019
Raczej nie spodziewam się że w Watch_Dogs Legion będzie wysokich lotów. Ot taka typowa jak we wszystkich grach tego wydawcy.
0 kudosMicMus123456789   @   19:56, 23.07.2019
Jedynka i dwójka były od siebie bardzo różne jeśli idzie o fabułę i założenia, ale grało się dobrze. I misje w WD2 były ciekawiej zrobione i zrealizowane niż w pierwszej części. Z niecierpliwością oczekuje premiery by się przekonać co tam wymodzili w trójce Dumny