Great Rune to nowa gra From Software w uniwersum Gry o Tron?

Co zaskakujące, w projekt zaangażowany jest podobno George R.R. Martin.

@ 22.05.2019, 13:59
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, ps4, xbox one

Studio From Software jest w ostatnim czasie mocno zarobione. Niedawno skończyli oni opracowywać Sekiro: Shadows Die Twice, a już krążą plotki na temat tego, że dłubią przy projekcie, którego akcja toczy się w uniwersum Pieśni lodu i ognia, opracowanym przez George'a R.R. Marina.

Jako że póki co mamy do czynienia z plotkami, konkretów na temat przedsięwzięcia brak. Za doniesienia odpowiada redakcja Gematsu, powołująca się na jakieś anonimowe źródło bliskie deweloperowi. Swoje trzy grosze dokłada też GamesRadar, którego ekipa twierdzi, iż nowy projekt zatytułowano Great Rune.

Co ciekawe, w projekt rzekomo zaangażowany jest sam George R.R. Martin. Potwierdził on nawet na swoim blogu, że współpracował jako "konsultant z jednym z japońskich deweloperów gier". Oczywiście nie oznacza to automatycznie jakiejś istotnej roli, być może uczestniczył jedynie w jakimś spotkaniu.

Jakkolwiek by nie było, Great Rune zapowiada się całkiem ciekawie. Ma ono podobno dysponować otwartym światem, po którym poruszamy się jeżdżąc konno. Gracze zajmować będą się podbijaniem królestw, pozyskiwaniem nowych umiejętności i walką z napotkanymi oponentami.

Więcej szczegółów na temat Great Rune mamy - wedle pogłosek - otrzymać podczas targów E3 2019, które odbędą się już w przyszłym miesiącu. Wówczas sytuacja powinna się wyklarować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   18:21, 22.05.2019
O, a już myślałem że tylko gry soulsopodobne potrafią robić. Ciekawe co z tej gry wyjdzie.
0 kudosGuilder   @   19:05, 22.05.2019
From Software + Westeros + jeszcze Martin jako konsultant? Jaram się coraz bardziej. Mam tylko nadzieję, że para nie pójdzie w gwizdek.