Sony pokazuje możliwości PS5 na podstawie gry Spider-Man

Demonstracja robi wrażenie, choć wiadomo, że rzeczywistość może być nieco odmienna.

@ 22.05.2019, 14:38
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne, ps4

Wiele wskazuje na to, że konsole następnej generacji będą sporo potężniejsze od obecnych. Dzięki zastosowaniu w nich nowoczesnych podzespołów komputerowych, w tym dysków SSD, będą znacznie szybciej wczytywać dane i sprawniej przetwarzać dźwięk i obraz. Takie wnioski wysnuć można z najnowszych doniesień.

Firma Sony postanowiła pokazać niedawno swoim inwestorom możliwości PlayStation 5. Do prezentacji wykorzystano najnowsze dzieło studia Insomniac Games, czyli Marvel's Spider-Man. Mimo że ukazany fragment był stosunkowo krótki, całość robi bardzo dobre wrażenie.

Po pierwsze, na PS5 istotnie udało się skrócić czas wczytywania gry. Na konsoli obecnej generacji załadowanie poziomu trwać może nawet kilkanaście sekund, a na next-genie pochłonęło to zaledwie sekundę. Oczywiście mówimy tu o teście, a zatem różnica w przypadku warunków domowych może być nieco inna.

Poniżej rzucić okiem możecie na krótki fragment demonstracji, a jeśli chodzi o samo PlayStation 5, więcej na jego temat znajdziecie w naszych poprzednich wiadomościach. Jakiś czas temu pisaliśmy m.in. o specyfikacji technicznej PS5, jeśli to coś, co was interesuje.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   17:30, 22.05.2019
Ale trzeba wziąć na poprawkę że gry w trakcie generacji się rozwiną. I o ile w post genach konsola będzie rzeczywiście wydajniejsza, o tyle w grach z połowy generacji będą już czasy ładowania takie same jak w przypadku obecnych gier. Bo przecież gry przez generację będą się jakoś tam rozwijać. Bedzie lepsza grafika, animacje, al, większe, bardziej zaawansowane światy w sandboksach. Te wszystkie rzeczy i bajery będą pożerać wydajność. Nie ma bata.