Wolfenstein: Youngblood z mniejszą dawką fabuły i skradankowymi etapami w stylu Dishonored

Wolfenstein z elementami skradankowymi?

@ 11.05.2019, 11:07
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, switch, ps4, xbox one

Seria Wolfenstein od zawsze kojarzyła się nam z soczystą rozpierduchą, a tymczasem producent gry, Jerk Gustafsson, zasiał w ostatnim wywiadzie nieco zamętu. Otóż poinformował on, że najnowsza odsłona, Youngblood, zaoferuje etapy budzące skojarzenia z cyklem Dishonored.

Wolfenstein: Youngblood zadebiutuje 26 lipca 2019 na PC i konsolach PlayStation 4, Xbox One i Switch.

O co chodzi? Ano jak twierdzi Gustafsson, gra ma zawierać w sobie lokacje przypominające plansze z Dishonored. Zapewne chodzi tutaj o ich projekt. Producent wspomina o "możliwości zbliżenia się do celu i walki w alternatywny sposób", co być może oznacza, że Wolfenstein: Youngblood faktycznie może zaoferować jakiś drobny element skradankowy.

Czy to dobrze, czy źle - ocenimy po premierze. Osobiście lubię takie rozwiązania, o ile nie są przesadzone - gdy gram w shootera, to chcę strzelać, a nie zakradać się po cichu przez pół gry. 

A no właśnie, przy okazji dowiedzieliśmy się też, że Wolfenstein: Youngblood ma zaoferować krótszy wątek fabularny od The New Order i The New Colossus, ale za to większy nacisk położono na atrakcje oferowane przez sam gameplay. Finalnie gra więc krótsza nie będzie.

Akcja Wolfenstein: Youngblood rozgrywa się w latach 80. Trafiamy do okupowanego  przez nazistów Paryża. Głównymi bohaterkami są córki bliźniaczki Blazkowicza - Jessica oraz Sophie, które wspomagają lokalny ruch oporu w walce z Trzecią Rzeszą. Gra jest nastawiona na zabawę w kooperacji (choć samemu także z powodzeniem można ją zaliczyć) i stanowi spinoff dla cyklu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   17:19, 11.05.2019
No zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. M ochotę kupić tę grę na premierę, bo nawet na Steamie niewiele kosztuje.
0 kudosLoczek3545   @   18:29, 12.05.2019
Widzę, że cenowo mocno obniżyli loty. To też może mówić wiele na temat samej produkcji, która nie będzie czymś wyjątkowym i wybijającym na tle całej serii. Osobiście poprzedniczki pokochałem ale tu już fakt współpracy mnie odrzuca, bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić wspólnej przechadzki po tym uniwersum Dumny . Nie skreślam, ale szansę dam kawał po premierze.
0 kudosdabi132   @   19:38, 12.05.2019
No właśnie to ma być poboczna odsłona serii stąd też niższa cena. A jeżeli chodzi o kooperację to podobno będzie ona opcjonalna.