Do studia BioWare powraca Casey Hudson, producent oryginalnego cyklu Mass Effect

Niestety jednocześnie rezygnuje dotychczasowy manager firmy, Aaryn Flynn.

@ 19.07.2017, 13:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Generalny manager studia BioWare Edmonton, Aaryn Flynn, postanowił zrezygnować ze swojego dotychczasowego stanowiska. Jego rolę zajmie Casey Hudson, który opuścił studio w 2014 roku, a odpowiedzialny był m.in. za produkcję oryginalnej trylogii Mass Effect.

Wieści na temat zmian kadrowych docierają do nas od samego Aaryna Flynna. Swoją decyzję o opuszczeniu studia po 17 latach współpracy ujawnił on na łamach bloga BioWare. Jednocześnie zdradził także, że rolę generalnego managera firmy powierzył wcześniejszemu producentowi cyklu Mass Effect.

Flynn współpracę z BioWare rozpoczął w zasadzie zaraz po ukończeniu studiów. Do tej pory pracował nad wieloma wspaniałymi markami, a wśród nich są m.in. Neverwinter NightsStar Wars: Knights of the Old Republic, a także Jade Empire. Podziękował wszystkim swoim współpracownikom, przyznając że zmianę kontemplował od dłuższego czasu.

Hudson, komentując sytuację, zdradził, że odejście z BioWare trzy lata temu było dla niego "najtrudniejszą decyzją" w jego karierze. Potrzebował jednak "trochę czasu, odrobiny zmiany, chciał też zaangażować się w nową falę pojawiających się technologii".

"Ostatnie kilka lat były dla mnie okresem transformacji, miałem czas na to, by zastanowić się nad kolejnymi krokami oraz popracować nad nowymi technologiami. Jestem podekscytowany mogąc powrócić do BioWare - studia, które uważam za dom".

"Kiedy patrzę na niesamowity postęp, jaki Aaryn oraz ekipa poczynili z Anthem oraz innymi projektami, wierzę w to, że najlepsze jeszcze przed nami".

Przy czym konkretnie dłubie BioWare? Na chwilę obecną wiemy, że trwają prace nad grą Anthem, a także kolejną odsłoną cyklu Dragon Age, której jeszcze formalnie nie ujawniono. Prócz tego firma ciągle dopieszcza Mass Effect: Andromeda (do którego przygotowaliśmy dla Was poradnik) i na pewno przygotowuje coś jeszcze. Opracowywanie gier RPG to bowiem długi i mozolny proces.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   12:16, 20.07.2017
W takim razie chyba minimalnie wzrosły szanse, że kolejny Mass Effect może jednak w przyszłości powstanie Puszcza oko