Gran Turismo Sport kontra Gran Turismo 6 - obie gry testuje Digital Foundry

Porównanie poprzedniej i nowej generacji Gran Turismo wykonane przez Digital Foundry.

@ 30.05.2017, 17:45
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps4

W sieci pojawiło się zestawienie Gran Turismo Sport oraz Gran Turismo 6, przygotowane przez redakcję Digital Foundry. Specjaliści od testowania grafiki komputerowej wzięli się za barki z dwiema generacjami kultowej serii wyścigów.

Oprawa wizualna w Gran Turismo Sport na pierwszy rzut oka może wydawać się niezbyt imponująca, względem tego, co oferowało Gran Turismo 6 wydane na poprzedniej generacji PlayStation. Po dokładniejszym przyjrzeniu się obu projektom jasne staje się jednak, że to tylko złudzenie. Pracownicy z Polyphony Digital postawili na realizm rozgrywki i, jak przyznaje redaktor Digital Foundry, ciężko w takiej sytuacji o fotorealizm, co nie znaczy, że grafika jest słaba.

Porównując nową część serii do poprzedniej, zauważamy m.in. bardziej zaawansowaną geometrią pojazdów i lepsze oświetlenie - warto w tym miejscu przytoczyć przykład deski rozdzielczej odbijającej się na przedniej szybie i tego, jak wiele elementów otoczenia widać na karoserii.

Wypada również wspomnieć o tym, że same tory także są o wiele bardziej szczegółowe, grafika generowana jest w wyższej rozdzielczości, a do tego dostrzec można różne rozwiązania wyostrzające i poprawiające jakość obrazu. Z technicznego punktu widzenia mamy do czynienia ze znacznym postępem.

Wszystko o czym wspominam powyżej zobaczycie na poniższym materiale.


Sprawdź także:

Gran Turismo 6

Premiera: 06 grudnia 2013
PS3

Gran Turismo 6 to kontynuacja kultowej serii ścigałek dedykowanych wyłącznie konsolom PlayStation, a za produkcję odpowiada (jak w każdym przypadku) japońskie studio Poly...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdarkslide16   @   12:21, 01.06.2017
Mam mieszane uczucia już co do kolejnej części GT z jednej strony nowa odsłona prezentuję się dobrze to jednak jak pomyślę ile czasu nad nią prace trwają (że nie wspomnę o braku daty premiery) idzie zapomnieć że powstaje. Dumny