Gran Turismo Sport kontra Gran Turismo 6

Przygotowano zestawienie Gran Turismo Sport z szóstą odsłoną serii z PlayStation 3. Jak rozwinęła się marka?

@ 07.05.2017, 11:38
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps3, ps4

Gran Turismo Sport kontra Gran Turismo 6

W sieci opublikowano bardzo interesujący materiał dotyczący topowej produkcji firmy Sony i studia Polyphony Digital - najnowszej część Gran Turismo, celującej w rozgrywki wieloosobowe, a mającej pojawić się tylko na PlayStation 4.

Gran Turismo Sport porównano z Gran Turismo 6, które zostało wydane na pożegnanie poprzedniej generacji PlayStation i zdobyło całkiem wysokie oceny (po połowicznie udanej piątej odsłonie została uznana za kompletne Gran Turismo).

Kazunori Yamauchi oraz studio Polyphony Digital długo pracowali nad częścią dla nowej generacji konsol Sony. Dość powiedzieć, że w czasie przygotowywania nowej gry na rynku pojawiły się już cztery odsłony konkurencyjnej Forzy. Trwa to jednak tak długo, ponieważ deweloperzy wcześniej nie silili się na tak rozbudowany multiplayer.

Na chwilę obecną interesuje nas wyłącznie kwestia oprawy graficznej, dla której opracowano nowy silnik. Poniżej zaobserwujecie, jak gra ewoluowała technicznie przez ostatnie lata.


Sprawdź także:
Gran Turismo 6

Gran Turismo 6

Premiera: 06 grudnia 2013
PS3

Gran Turismo 6 to kontynuacja kultowej serii ścigałek dedykowanych wyłącznie konsolom PlayStation, a za produkcję odpowiada (jak w każdym przypadku) japońskie studio Poly...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosremik1976   @   16:00, 07.05.2017
Zmiana jak między GT5, a GT6 z tym, że dorzucili trochę krzaków. Dźwięki aut się zmieniły, ale nadal nie przypominają realnych dźwięków aut. Jak dla mnie nic się nie zmieniło, a to że coś dorzucono wynika tylko z tego, że nowa konsola ma większą moc obliczeniową. GT od czasów GT4 stoi w miejscu. Jak bardzo stoi w miejscu widać na porównaniu GT Sport z Project Cars jak i z całą resztą gier wyścigowych wydanych na obecnej generacji. Polyphony naprawdę nie ma się czym pochwalić. Oczywiście teraz można ocenić tylko aspekt graficzny, ale znając ich ostatnie poczynania reszta pewnie też nie wskoczyła na wyższy poziom. Nawet im się nie chciało poprawić tego beznadziejnego widoku z kokpitu by kierowca mógł widzieć boczne lusterka. Kolejne odświeżenie i nic więcej.