Twórca Assassin’s Creed już wkrótce powinien mieć coś do pokazania

Patrice Désilets to osoba, dzięki której otrzymaliśmy fantastyczną i niezwykle popularną serię gier, Assassin's Creed.

@ 07.05.2014, 17:21
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, wiiu, ps4, xbox one

Twórca Assassin’s Creed już wkrótce powinien mieć coś do pokazania

Patrice Désilets to osoba, dzięki której otrzymaliśmy fantastyczną i niezwykle popularną serię gier, Assassin's Creed. Jej twórca od jakiegoś czasu ma ciągle problemy. Najpierw z niewiadomych przyczyn został zwolniony z Ubisoftu, później jego nowa gra, 1666: Amsterdam, została anulowana, a od tamtej pory projektant prowadzi zaciekłe boje z francuskim wydawcą. Powoli jednak dobiegają one końca, a Désilets zapowiada, że wkrótce będzie miał coś do pokazania.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, niedługo wygaśnie umowa o zachowaniu poufności, w której Patrice Désilets jest jedną ze stron, a którą podpisał z Ubisoftem. W rezultacie deweloper wreszcie będzie mógł pokazać to, nad czym pracuje od kilku lat. W chwili obecnej, jak sam powiedział, stara się przygotować coś interesującego do zaprezentowania.

"Prawdopodobnie tak. Pracuję nad tym" - powiedział Désilets w odpowiedzi na pytanie redaktora Superannuation.

Nad czym pracuje wspomniany jegomość? Tego niestety nie wiemy. Jeśli na myśli ma właśnie 1666: Amsterdam, to pewne jest tylko to, że produkcja przeszła długą i pełną zakrętów drogę, najpierw powstawała ona bowiem dla Ubisoftu, następnie dla THQ, a później ponownie dla francuskiego wydawcy. Finalnie tytuł został anulowany, a Ubisoft zachował prawa autorskie - takie były przynajmniej ostatnie doniesienia w temacie. Mimo to Désilets zapowiedział, że będzie o nie walczył. Czyżby mu się udało? Przekonamy się już niedługo.

Sprawdź także:
Assassin's Creed

Assassin's Creed

Premiera: 16 listopada 2007
PS3, PC, XBOX 360

Assassin's Creed jest miksem gry akcji i skradanki, stworzonym przez autorów słynnego Prince Of Persia: Piaski Czasu. Gra główny nacisk kładzie na eksterminację przeciwni...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   18:06, 07.05.2014
Fajnie z chęcią zagram w jego grę niż w kolejnego nudnego AC.
0 kudosKreTsky   @   19:07, 07.05.2014
Ciekawe co zaprezentuje. Może będzie to coś świeżego, jak AC kiedyś ;]
0 kudosKrru   @   09:37, 09.05.2014
Mam nadzieję, że Désilets wygra z Ubisoftem. Może dzisiaj zaprezentuje swój projekt.