The Darkness II oficjalnie zapowiedziane!

Pewnie każdy fan komiksów i gier kojarzy produkcję zatytułowaną The Darkness, której premiera odbyła się kilka lat temu.

@ 08.02.2011, 14:57
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360


Pewnie każdy fan komiksów i gier kojarzy produkcję zatytułowaną The Darkness, której premiera odbyła się kilka lat temu. Do tej pory wiadomości na temat kontynuacji były jedynie spekulacjami. Wreszcie nadeszło jednak oficjalne potwierdzenie. Otrzymaliśmy je oczywiście od włodarzy firmy 2K Games, którzy, za pomocą specjalnego oświadczenia prasowego, podali do publicznej wiadomości, że The Darkness II rzeczywiście istnieje i winien trafić do sklepów jeszcze w tym roku. Konkretna data nie została ujawniona, niemniej jednak, wiemy, że będzie ona gdzieś porą jesienną. Platformy docelowe to komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Produkcją gry zajmuje się studio Digital Extremes, czyli już nie Starbreeze AB, które odpowiadało za pierwowzór. Osobiście trochę obawiam się o to, czy DE podołają zadaniu, wszak w swoim portfolio nie mają zbyt wielu hitów, aczkolwiek nie będę bawił się w żadne przewidywania, trzeba mieć otwarty umysł. Poczekamy, zobaczymy - jak to mówią.Głównym bohaterem The Darkness II jest znany z jedynki Jackie Estacado. Minęło kilka lat od wydarzeń z pierwowzoru. Wszystko w miarę dobrze się układa, gdy Jackie nagle staje w obliczu śmierci. Ktoś próbuje go zabić, a w rezultacie rozpoczyna mafijną wojnę. Cała sprawa zdaje się dziwnie podejrzana, a nasz protagonista musi dotrzeć do jej architekta. Także i tym razem Jackie opętany został przez starożytny, potężny i rządny krwi Mrok (The Darkness). Jako jedną z najbardziej unikatowych cech, producent podaje możliwość dzierżenia czterech rodzajów "broni" w tym samym czasie. Przy pomocy dłoni oraz głów Mroku nasz heros jest w stanie strzelać, rzucać i rozrywać oponentów bez przeskakiwania pomiędzy różnymi przedmiotami.

The Darkness II powstaje przy współpracy z autorem komiksów, Paulem Jenkinsem. Paul zapewnia wsparcie merytoryczne i pisze charakterystyczny dla serii scenariusz.

Natenczas wiemy tylko tyle, niemniej jednak, kolejne doniesienia będziemy obserwować bardzo uważnie i natychmiast przekazywać do Waszej wiedzy.

Sprawdź także:

The Darkness

Premiera: 25 czerwca 2007
PS3, XBOX 360

Fabuła gry oparta jest na serii komiksowej autorstwa Marca Silvestriego i Gartha Ennisa. W noc swoich dwudziestych pierwszych urodzin Don rodziny Francettich, Wujek P...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   22:27, 08.02.2011
Gierka była OK jedynka mi się podobała chciałem nawet zakupić ale nie było gdzie ale wiele osób nie lubiąc takiego klimatu skreślało ją. No i jedynka tylko na Konsoe a dwójka już na PC
0 kudosRavnarr   @   00:27, 09.02.2011
Nawet nie wiedziałem, że była taka gra. Komiks mi jakoś nie podpasował, choć i tak był lepszy od daremnego Witchblade. Wolałbym zobaczyć komputerową (halo, komputerową, nie konsolową - to do potencjalnego studia) wersję Spawna, to by dopiero była zabawa Uśmiech
0 kudosAiszA   @   00:42, 09.02.2011
Napiszę krótko... WoW! Nareszcie Pokręcony
Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. Oby nie zepsuli niesamowitego klimatu z jedynki.
0 kudosseshs   @   02:12, 11.02.2011
nie grałem w ta grę, lecz muszę przyznać ze mnie zaciekawiła...gameplay'e na youtubie wyglądają zachęcająco. Myślę ze warto poczekać na ten tytuł Pokręcony
0 kudoszegier   @   21:34, 14.02.2011
Szczeże to trochę zaskoczyła mnie informacja o kontynuacji The Darkness. Nie spodziewałem się tego, jedynka była całkiem niezła i miala swój superencki klimat. Kto wie, może kiedyś ujżymy nawet Havenly Sword 2, a może już coś tam się skrobie.
Dodaj Odpowiedź