The Darkness (XBOX 360)

ObserwujMam (22)Gram (13)Ukończone (7)Kupię (2)

Recenzja gry The Darkness (XBOX 360)


@ 01.07.2007, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

The Darkness to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Już pierwsze trailery wzbudzały zainteresowanie graczy, a każda kolejna informacja na temat projektu spotykała się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem.

The Darkness to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Już pierwsze trailery wzbudzały zainteresowanie graczy, a każda kolejna informacja na temat projektu spotykała się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem. Studio Starbreeze AB pracowało ciężko przez długie miesiące i wreszcie mamy rezultat ich działań – jedną z najbardziej oryginalnych i wciągających gier ostatnich miesięcy oraz kandydata do miana gry roku!

The Darkness oparte zostało na komiksie o takim samym tytule. Głównym bohaterem jest młody mężczyzna o imieniu Jackie Estacado, zarabiający na życie mordując niewygodnych ludzi dla jednej z rodzin mafijnych. Niestety w dniu swoich 21 urodzin Jackie zostaje zdradzony przez wujka Paulie – osobę, która wzięła go z sierocińca i wychowała jak syna. Jedna z ostatnich akcji naszego bohatera nie idzie tak jak powinna i poprzez dziwny łańcuch wydarzeń kończy się wybuchem bomby pułapki. Na szczęście Jackie uchodzi z życiem i postanawia zemścić się na czyhającym na jego życie zdrajcy. W tym momencie zaczyna się akcja właściwa i gra nabiera niezwykłego tempa.

Początkowo, tytułowa ciemność (The Darkness) ujawnia się jedynie poprzez mroczne komentarze. Z czasem Jackie zdobywa jednak dodatkowe umiejętności, a ponad jego głową pojawiają się dziwnie wyglądające macki i demoniczne głowy. Od tego momentu nasz protegowany nie tylko zabija przeciwników, lecz także przywołuje różnych sługusów, pożera ludzkie serca i wykorzystuje kilka innych ciekawych cech. Ciemność stanowi dla Jackiego najpotężniejszego sojusznika. Przy jej pomocy możemy regenerować utraconą energię, włączać specjalną osłonę, przez którą trudniej nas zranić czy też przywoływać z dziur w ziemi sługusów. Na wstępie władać możemy jedynie jednym kurduplem, którego umiejętności ograniczają się do skakania po oponentach, tłuczenia ich mieczem i sikania na zwłoki. W miarę progresji w grze będziemy mogli przywoływać konkretniejsze bestie, takie jak choćby kurdupla kamikadze, który pod dotarciu do przeciwnika wysadza się w powietrze robiąc przy tym niemałą zadymę.Wszystkie wyżej wymienione moce są bardzo przydatne, jednak zdecydowanie najlepszą z wszystkich jest tzw. Creeping Dark. Po jej włączeniu kamera zmienia swoją orientację i nie obserwujemy już akcji oczami Jackiego, lecz jedną z demonicznych głów. Przy jej pomocy możemy dotrzeć w wiele niedostępnych, ciasnych miejsc i po cichu eliminować oponentów. W trakcie zabawy Creeping Dark należy jednak pamiętać, że Jackie jest całkowicie bezsilny kiedy obserwujemy świat oczami demona oraz zasięg Creeping Dark jest ograniczony. W późniejszych etapach gry znacznie się on poprawia, z początku nie jest jednak szczególnie imponujący.

Drugą niezwykle ciekawą i często wykorzystywaną umiejętnością jest demoniczne ramię, przy pomocy którego możemy przesuwać przedmioty, rzucać nimi na dość duże odległości i co najważniejsze rozbijać światła bez utraty nabojów. Nie zdążyłem jeszcze bowiem wspomnieć, że ciemność jest uczulona na światło, a co za tym idzie, aby utrzymać ją w dobrej kondycji należy niszczyć wszelkie źródła promieniowania. Kiedy znajdujemy się w całkowicie ciemnym pomieszczeniu Jackie jest praktycznie niezwyciężony. Nie musicie się także obawiać o brak widoczności, nasz demoniczny pomocnik wzmacnia bowiem obraz, widzimy więc całkiem dobrze.

Pod sam koniec gry dostajemy jeszcze jedną specjalną umiejętność. Myślę jednak, że nie będę zdradzał szczegółów na jej temat oraz jej przydatności. Zostawię Wam coś do odkrycia na własną rękę!


Screeny z The Darkness (XBOX 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?