The Darkness (PS3) - okladka

The Darkness (PS3)

Premiera:
25 czerwca 2007
Premiera PL:
03 sierpnia 2007
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (16)Gram (5)Ukończone (9)Kupię (4)

Opis The Darkness (PS3)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 8h 50min

+ czaswięcej

Fabuła gry oparta jest na serii komiksowej autorstwa Marca Silvestriego i Gartha Ennisa.

W noc swoich dwudziestych pierwszych urodzin Don rodziny Francettich, Wujek Paulie, wysyła płatnego mordercę Jackie Estacado na misję. Niestety zadanie, które z początku robi wrażenie kolejnego prostego zlecenia okazuje się być pułapką - Paulie chce, by Jackie zginął. Jeszcze tej samej nocy główny bohater, Jackie zostaje opanowany przez Darkness, starożytną, demoniczną siłę, która daje mu spektakularne umiejętności. Postanawia je więc wykorzystać przeciwko swoim oprawcom. Fabuła przedstawi nam morderczą walkę o przyszłość rodziny Francetti, oraz poszukiwania miłości i światła w świecie pełnym mroku i przemocy.

Główny bohater jest w stanie korzystać z wielu ciekawych umiejętności oraz całkiem sporego arsenału pukawek. Wszystko to pomoże mu stawić czoła nawet znacznym ilościom przeciwników. Z każdym z nich upora się błyskawicznie, nie pozostawiając nawet chwili na mrugnięcie. Sprytne połączenie sztuk walki, mrocznej magii oraz klasycznej broni sprawia, że walka w The Darkness jest emocjonująca i dynamiczna.

Silnik graficzny zastosowany w programie pochodzi z gry Kroniki Riddicka. Obraz generowany na ekranie telewizora pełen jest szczegółów, a jakość animacji każdej postaci stoi na bardzo wysokim poziomie.


Wkład w encyklopedię mieli:   Ravnarr,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z The Darkness (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoszegier   @   01:56, 07.11.2010
Super możliwości bohatera, mroczny klimat, naprawdę niezły tytuł, szczerze polecam.
0 kudosmichu2705   @   09:23, 31.01.2011
slabizna totalna nie polecam
0 kudosFox46   @   12:35, 31.01.2011
Sam chciałem się skusić na ten tytuł na Xboxa 360 jednak się trochę waham
0 kudosAiszA   @   13:32, 31.01.2011
Nie przekonasz się jak sam nie zagrasz Uśmiech Nie sugeruj się zbytnio ocenami, przecież każdy ma inny gust.
0 kudosmichu2705   @   17:19, 09.02.2011
moze kazdy ma inny gust ale kazdy moze zobaczyc ze ta gra jest slaba pod kazdym wzgledem zwlaszcza graficznym
0 kudosguy_fawkes   @   22:52, 08.08.2017
Czytam te komentarze o słabej grafice i ogólnym poziomie gry i muszę przyznać, że owszem, jest słabo wizualnie, ale na dzisiejsze standardy. Trzeba pamiętać, że to gra z początków PS3 (do tej pory nie otrzymała Trofeów, a po ich braku najłatwiej rozpoznać staroć), więc momentami ociera się o ostatnie tytuły z PS2 (Resistance miał podobnie), ale widoczny na pierwszy rzut oka silnik z ostatnich Kronik Riddicka potrafi dostarczyć np. całkiem naturalne twarze postaci.

Mniejsza z grafiką - ta gra naprawdę się broni i byłem autentycznie pod wrażeniem przywiązania do drobiazgów, które łatwo umykają uwadze kogoś, kto przebiega przez poziomy. Większość wydarzeń dzieje się z oczu gracza, jak w Half-Life, co sprzyja immersji. Dodatkowo wzorem japońskich gier upchnięto tu sporo w teorii zbędnych smaczków - np. można posiedzieć dłużej z dziewczyną na kanapie, pooglądać z nią telewizję (jest kilka programów, a audycje bywają naprawdę długie!), poszeptać czułe słówka i wyjść dopiero, gdy zaśnie, zamiast od razu. Takie rzeczy mocno urealniają gameplay, analogicznie jak naturalna nawigacja między poziomami (podróże metrem) czy korzystanie z publicznego telefonu. No i mamy wreszcie mocne sceny, znakomitą atmosferę, moce z piekła rodem i sporo psychodelii w świetnym wydaniu. Jeśli ktoś przedkłada niebanalną, mocną historię nad fajerwerki, mocno polecam.
Dodaj Odpowiedź