Premiery gier w lutym 2024 - debiut wyczekiwanego powrotu Rocksteady


Materdea @ 12:39 01.02.2024
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

W lutym czekają na nas takie premiery, jak odświeżona Persona 3, kilka pozycji wychodzących ze Steam Early Acces czy wyczekiwany powrót Rocksteady - Suicide Squad: Kill the Justice League. Czas chyba, zgodnie z przysłowiem, iść podkuć buty. Albo komputery/konsole.

O ile styczeń był raczej spokojnym początkiem roku, tak luty uderza z zaskoczenia, zupełnie nie zwracając uwagi na to, że "kupka wstydu" zamieniła się prawdopodobnie w gargantuiczną hałdę. W drugim miesiącu 2024 roku czekają na nas takie premiery, jak odświeżona Persona 3, kilka pozycji wychodzących ze Steam Early Acces oraz wyczekiwany powrót Rocksteady - Suicide Squad: Kill the Justice League.

Persona 3 Reload - 2 lutego


  • PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4

Persona 3 Reload to remake wydanej w 2009 roku na przenośną konsolę PlayStation Portable gry jRPG - Persona 3 Portable. Ta z kolei odświeżała mechaniki z oryginalnego Shin Megami Tensei: Persona 3 z PS2 z 2007 roku. Fabuła odtwarza oryginalny scenariusz, nie jest więc kontynuacją Persony 2. Wybrany przez nas awatar nadal się uczy w lokalnym liceum (Gekkoukan High School), gracz ma więc do czynienia z prozaicznymi czynnościami takimi jak egzaminy, zawody sportowe, bale, wyjścia na miasto ze znajomymi, spacery, zabawy czy chorowanie. W drugiej części doby natomiast nie będzie czasu na sen, bowiem jest to dla nas pora na walkę z Cieniami w tajemniczym Tartarze. Po północy bowiem rozpoczyna się tzw. Shadow Times - normalni ludzie zapadają w sen, do życia zaś budzą się stwory, chcące pożreć jak najwięcej ludzkich dusz.

Rozgrywka, co pokazuje historia, podzielona jest na niejako dwa segmenty - w pierwszym korzystamy z uroków szkolnych obowiązków, w drugiej zaś walczymy z Cieniami (w turowym systemie) przemierzając kolejne piętra tajemniczego Tartaru i innych lokacji, które w miarę postępów fabularnych ujawniają nam kolejne swoje sekrety. Tę drugą warstwę realizujemy razem z naszym zespołem.

Suicide Squad: Kill the Justice League - 2 lutego


  • PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5

Suicide Squad: Kill the Justice League to trzecioosobowa strzelanka z elementami przygodowej gry akcji z silny elementem sieciowej kooperacji, której akcja osadzona została w uniwersum DC Comics. Jest to pierwsza od blisko dziewięciu lat nowa gra Rocksteady - autorów znakomitej trylogii Batman Arkham. Scenariusz pozwala graczowi wcielić w czwórkę antybohaterów DC, czyli Harley Quinn, Deadshota, Captain Boomeranga oraz King Sharka. Zamiast Gotham City mamy Metropolis - wzorowane na Nowym Jorku miasto, nad którym kontrolę sprawuje Superman. Postacie te pod przymusem, z bombą w głowach, zostały wcielone do Task Force X. Naszym celem jest zmierzenie się ze skorumpowaną Ligą Sprawiedliwych.

Rozgrywka łączy w sobie elementy doskonale znane z poprzednich dzieło Rocksteady - zagadki środowiskowe, dynamiczne poruszanie się po silnie zurbanizowanym mieście, efektowną oprawę wizualną - z dynamiczną strzelanką. Eksplorujemy otwarty świat, walcząc z napotkanymi na każdym kroku przeciwnikami. Każda z czterech dostępnych postaci charakteryzuje się nie tylko innym arsenałem czy umiejętnościami, ale także sposobem poruszania się po miejskiej dżungli. W produkcji silna jest też moc looter-shootera, gdzie z pokonanych przeciwników często i gęsto wypadają nowe uzbrojenie oraz wyposażenie.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   14:18, 01.02.2024
Z braku laku mógłbym zagrać w Thaumaturge ale generalnie nic ciekawego w tym miesiącu...
0 kudosIgI123   @   14:23, 01.02.2024
Coś czułem że Suicide Squad będzie podobny jakościowo do Avengersów i Gotham Knights, i sądząc po opiniach które na temat tej gry widziałem, jest jeszcze gorzej. Nawet kijem nie tykam.
0 kudosBarbarella.   @   14:51, 01.02.2024
Dla mnie ciekawy miesiąc. Przede wszystkim Banishers zapowiada się na świetną grę i Thaumaturge ma potencjał na coś niesztampowego. Suicide Squad wbrew negatywnym opiniom wstępnym bardzo mnie ciekawi. Do tej pory unikałam gier z superbohaterami, spidermanami, batmanami a tutaj Harley Quinn mnie kusi żeby się w nią wcielić. Ostatnio też zaczęłam się interesować serią Final Fantasy, o ile to nie będzie słomiany ogień z mojej strony i nie odbiję się to ten Remake jak najbardziej byłby w sferze moich zainteresowań. No i remaster Tomb Raidera to świetna okazja żeby zapoznać się z początkami "Pani Biuściastej".