Persona 3 Reload (PC) - okladka

Persona 3 Reload (PC)

Premiera:
02 lutego 2024
Premiera PL:
02 lutego 2024
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Persona 3 Reload (PC)
Kawira @ 10:19 18.09.2023
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Persona 3 Reload to remake Shin Megami Tensei: Persona 3 wydanego w 2006 roku na PlayStation 2. Produkcja ta została przebudowana od zera pod względem oprawy audiowizualnej, rozgrywki, tekstur, a częściowo nawet poruszanych wątków fabularnych. Gra jednak pozostaje przy tym naprawdę wierna pierwowzorowi pod wieloma względami stawiając przede wszystkim na gruntowne odświeżenie całości na modłę rozwiązań znanych chociażby z Persony 5.

Fabuła Persona 3 Reload przynosi ze sobą zupełnie nowy wątek - nie jest kontynuacją Persony 2, zmieniając podejście do gameplayu, jak i prowadzenia opowieści. Protagonista, w którego tutaj się wcielimy jest uczniem miejscowego liceum (Gekkoukan High School), gracz ma więc do czynienia z prozaicznymi czynnościami takimi jak egzaminy, zawody sportowe,  bale, wyjścia na miasto ze znajomymi, spacery, zabawy czy chorowanie. W drugiej części doby natomiast nie będzie czasu na sen, bowiem będzie to dla nas pora na walkę z Cieniami w tajemniczym Tartarze. Po północy bowiem rozpoczyna się tzw. Shadow Times - normalni ludzie zapadają w sen, do życia zaś budzą się stwory, chcące pożreć jak najwięcej ludzkich dusz. Niewiele postaci wie o tym, dlatego też my, wraz z garstką pozostałych uczniów staramy się walczyć z potworami. Prowadzimy więc podwójne życie - rano jako uczniowie, wieczorem jako pogromcy złych demonów.

Rozgrywka Persona 3 Reload podzielona jest na niejako dwa segmenty - w pierwszym korzystamy z uroków szkolnych obowiązków, w drugiej zaś walczymy z Cieniami (w turowym systemie) przemierzając kolejne piętra tajemniczego Tartaru i innych lokacji, które w miarę postępów fabularnych ujawniają nam kolejne swoje sekrety. Tę drugą warstwę realizujemy razem z naszym zespołem, który nie tylko ma szereg rozmaitych umiejętności specjalnych, jednak również swoich planów; zdarzyć się może, że nasi współtowarzysze nie mogą nam pomóc w walce, gdyż przygotowują się np. do ważnego sprawdzianu. Ważne są również częste spotkania z jej członkami, ponieważ zwiększa to czynnik odpowiadający za umiejętności podczas bitwy.

Wymagania: Twórcy gry Persona 3 Reload ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.

Wkład w encyklopedię mieli:   zubal22,
PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera treści związane z narkotykami
Screeny z Persona 3 Reload (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?