Starfield - wszystko, co wiemy o grze


zubal22 @ 22:42 30.08.2023
Filip "zubal22" Sudoł

Już niedługo swoją premierę będzie miał Starfield, czyli RPG nowej generacji od Bethesdy. Z tej okazji, zebrałem wszystkie najważniejsze informacje o niej, by każdy zainteresowany mógł należycie przygotować się na 6 września i podróż w kosmiczną przestrzeń. Zapraszam do lektury.

Zespół deweloperów z Bethesda Game Studios od lat znany był przede wszystkim z serii uznanych gier RPG, jak The Elder Scrolls oraz trójwymiarowe Fallouty. Od wydania pierwszej części TES-a – Areny – mija już 29 lat i oto zbliża się wiekopomna chwila w historii zarówno studia, jak i być może całej branży gier. Tuż za rogiem bowiem, bo już 6 września, nastąpi debiut nowej, autorskiej marki od ekipy Todda Howarda. Starfield – bo o tej produkcji w końcu mowa – ma pozwolić graczom na sięgnięcie ku gwiazdom, pilotaż i customizację własnego statku kosmicznego, eksplorację ponad 1000 planet, realizację masy questów, rozwijanie głównego bohatera w zupełnie odmienny w każdym podejściu sposób, rozbudowę osobistej bazy oraz wiele, wiele więcej. Fallout spotyka No Man’s Sky? Mass Effect nowej generacji? Jeśli wciąż zastanawialiście się, czym jest nowa gra Bethesdy, co oferuje i dla kogo jest, to lepiej nie mogliście trafić. Oto wszystko, co wiemy na temat Starfielda.

Uniwersum i fabuła


Jest rok 2330. Ludzkość opuściła swoją ziemską kolebkę w Układzie Słonecznym i zasiedliła odległe systemy zdolne do podtrzymania życia, tworząc w ten sposób wielką cywilizację podróżującą między gwiazdami. Pośrodku tego wszystkiego jest stworzony przez nas protagonista. Gdy nasz heros napotyka antyczny nadajnik obcych, doznaje dziwnej wizji (bardzo oryginalny sposób na rozpoczęcie epickiego wątku o ratowaniu galaktyki), a kontakt z nim nawiązuje Konstelacja, grupa awanturników trudniąca się odkrywaniem tajemnic kosmosu. Ich misja? Poznanie sekretów wszechświata i rozwiązanie niewyjaśnionych kwestii gnębiących ludzkość od zarania dziejów.  

Jak się wkrótce okazuje, aby wypełnić swój cel, Konstelacja bierze się za poszukiwania tajemniczych artefaktów, prawdopodobnie podobnych do znalezionego przez bohatera nadajnika, które mają pomóc w odkryciu nieuchwytnych odpowiedzi. Czego jednak one dotyczą oraz co ta grupa naprawdę chce osiągnąć – na razie nie wiadomo. Pewnikiem jest na razie to, że nasz heros dołączy do wspomnianej ekipy i wraz z jej członkami ruszy ku gwiazdom, by eksplorować planety, zwiedzać lokacje, wykonywać liczne questy, poznawać nowe intrygujące postacie i rozbudowywać swój ekwipunek, bazę oraz statek. Wszystko to w trakcie kosmicznych wojaży.

Na szczęście o ile sama fabuła jest dosyć enigmatycznie przedstawiona, o tyle pewne konkrety zostały - np. dotyczące lokacji, miast czy światów, jakie odwiedzimy - przybliżono nam nieco dokładniej. 

Sprawdź także:

Starfield

Premiera: 06 września 2023
PC, XBOX X/S

Starfield to kolejna gra z gatunku RPG akcji od Bethesda Game Studios. Tym razem deweloperzy, który specjalizują się w produkcjach z klimatów bliższych postapokalipsie (F...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   13:55, 31.08.2023
Jutro się przekonam czy jak to mówił kiedyś Todd "it just works" czy będzie powtórka z Fallout 76 lub Redfall Niewinny
0 kudospetrucci109   @   10:58, 01.09.2023
Na papierze wygląda to obiecująco... Ale to Bethesda...