Premiery gier w marcu 2022


Materdea @ 18:19 27.02.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

The Settlers - 17 marca


PC

The Settlers to ósma pełnoprawna część kultowej serii strategii czasu rzeczywistego, której korzenie sięgają 1993 roku. Tym razem jednak mamy do czynienia z miękkim rebootem całej marki, przez to nowa część nie ma przy tytule żadnego numerka lub innej nazwy.

The Settlers opracowane zostało na silnik Snowdrop, który napędza m.in. obie części Tom Clancy's The Division. Gra oferuje powrót do korzeni, czyli swobodę rozwoju wioski i nieskrępowaną zabawę. Do wyboru dostajemy trzy frakcje - Elari, Maru i Jorn - oraz połączenie doskonale znane fanom gatunku z kilkoma nowymi mechanikami (np. kradzież z obozu sąsiada). Istotną “świeżynką” są tzw. landmarki, czyli specjalne miejsca na mapie, które po ich zdobyciu oferują graczowi rozmaite bonusy.

Syberia: The World Before - 18 marca


PC

Marka Syberia nie miała najbardziej spektakularnego powrotu w historii. Seria przygodówek point & click zniknęła niemal na dobre po 2004 roku, w którym wyszła druga część przygód Kate Walker. Cykl wskrzeszony został blisko 12 lat później, zamieniając dwuwymiarowe i ręcznie rysowane przez Benoita Sokala tła (belgijskiego rysownika zmarłego w maju tego roku) na w pełni trójwymiarowe lokacje, co nie skończyło się najlepiej.

Syberia: The World Before nie cofa się i prezentuje się w pełni jako współczesna przygodówka - choć na razie tylko na PC-tach, to konsolowe wydania mają trafić do graczy w przyszłym roku. Tym razem zmian jest jednak więcej: gracz wciela się nie tylko we wspomnianą Kate Walker, ale również Danę Roze, utalentowaną pianistkę z Vaghen z roku 1937. Akcja gry dzieje się bezpośrednio po zakończeniu “trójki”.

GhostWire: Tokyo - 25 marca


PC, PlayStation 5

GhostWire: Tokyo to kolejna (po Deathloop) gra ekskluzywna dla konsoli PlayStation 5 i PC-tów od firmy Bethesda Softworks - aktualnie będąca częścią Microsoftu. Za produkcję odpowiada japońskie studio Tango Gameworks, autorzy marki The Evil Within. Co ciekawe, produkcja początkowo powstała jako trzecia część wymienionego wyżej cyklu.

Tytuł to przygodowa gra akcji w osadzona w klimacie horroru. Akcja przenosi gracza do  współczesnej stolicy Japonii, gdzie gracz wciela się w posiadającego nadnaturalne zdolności bohatera o imieniu Akito. Sylwetka trafia na ulice opustoszałego Tokio, by spróbować się dowiedzieć do konkretnie miało miejsce i gdzie podziali się mieszkańcy. Pomaga mu w tych duch zwany KK, który postanawia opętać protagonistę.

GhostWire: Tokyo to produkcja, której akcja toczy się w otwartym świecie, a obserwujemy ją z perspektywy pierwszej osoby. Samodzielnie przemierzamy więc mapę i realizujemy misje główne oraz poboczne. Te pierwsze popychają scenariusz do przodu, a drugie uzupełniają naszą wiedzę na temat otaczającej nas rzeczywistości oraz m.in. antagonisty zwanego Hannya. Dzięki wsparciu KK, heros otrzymuje rozmaite umiejętności specjalne - magię - za pomocą których jest w stanie walczyć z napotkanymi zjawami, przeprowadzać dochodzenia czy wykonywać egzorcyzmy.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKerberos   @   01:37, 28.02.2022
Myślałem, że w marcu będzie dla mnie tylko Syberia 4, ale ostatnio przez przypadek natknąłem się na zajawki Ghostwire: Tokyo, które wzbudziły moje poważne zainteresowanie tą produkcją.
Ogólnie dobry miesiąc, każdy znajdzie coś dla siebie.
0 kudosMgła   @   19:12, 28.02.2022
Zwykle biorę gry Piranii na premierę, ale ELEX 2 będzie musiał poczekać aż skończę Elden Ringa. Wygląda na to, że znikam na miesiąc albo i dłużej.