Premiery gier w marcu 2022


Materdea @ 18:19 27.02.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Elex II, Gran Turismo 7, GhostWire: Tokyo, nowy dodatek do Assassin's Creed: Valhalla... wymieniać dalej? Marzec nabity jest mocnymi premierami jak dobra kasza skwarkami - i mówię to bez żartów! Przygotujcie się, albo raczej swoje portfele, na niezły wycisk.

Jeśli myśleliście, że luty dał wycisk Waszym portfelom, to szykujcie się na drugą rundę - marzec nie obejdzie się z Wami łagodniej! A można powiedzieć, że spuści Wam jeszcze większy łomot niż jego młodszy brat. Jeśli miesiąc zaczynamy drugą częścią serii Elex i Gran Turismo 7, to strach pomyśleć, co będzie dalej!

Shadow Warrior 3 - 1 marca


PC, Xbox One, PlayStation 4

Rodzime studio Flying Wild Hog postanawia po raz trzeci (pytanie: czy ostatni?) zabrać graczy w zwariowaną podróż, w której wcielają się w postać quasi-współczesnego samuraja o imieniu Lo Wang. Tym razem nasz protagonista zmierzyć się musi z niedoszłym pracodawcą. Ten zmienił strony i teraz wspiera Orochi Zillę. Bohater rusza na misję schwytania starożytnego smoka, który uciekł ze swojego wiecznego więzienia.

Rozgrywka w całej nowożytnej serii Shadow Warrior, wskrzeszonej właśnie przez Flying Wild Hog, to istny festiwal ekstremalne kolorowych i efektownych wybuchów oraz dynamicznych akcji. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, a do dyspozycji mamy zarówno bronie palne - pistolety, karabiny, shotguny - jak i białe: noże, maczety, katany itp. Do arsenału Lo Wanga w Shadow Warrior 3 doszły możliwość biegania po ścianach oraz hak z urządzeniem montowanym na przegubie dłoni, pozwalający pokonywać większe odległości oraz robić dłuższe susy. "Trójka" wygląda niczym pierworodny DOOM-a i Serious Sama, dziedzicząc najlepsze ich cechy!

Elex II - 1 marca


PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4

Elex II ma zapewnić jeszcze więcej doznań, które gracze pokochali w pierwszej części tej nowej marki reprezentującej gatunek cRPG akcji. Studio Piranha Bytes ma zamiar kontynuować bowiem ścieżkę rozwoju tej serii na modłę swojego charakterystycznego sznytu.

Fabuła drugiego Eleksa wrzuca gracza na planetę Magalan kilka lat po wydarzeniach z pierwszej odsłony. Świat, w którym średniowieczne realia wymieszane z fantasy łączą się z zaawansowaną technologią rodem z filmów science fiction, znów staje się areną walk. Wcielamy się w bohatera poprzedniczki - Jaksa. Jax przez ten czas stronił od ludzkich skupisk, jednak nadchodzące zagrożenie zmusiło go do wyjścia i stawienia czoła nadciągającemu złu.

W "dwójce" czekać będą na gracza trzy stronnictwa: Berserkerzy, Morkonowie oraz Albowie. Historia jest nieliniowa, a dołączenie do jednej z grup oczywiście będzie blokować dostęp do zadań oferowanych przez pozostałe dwie. Poza tym rozgrywka w drugim Eleksie oferuje w pełni otwarty i dość rozległy świat, walkę zarówno w zwarciu jak i na dystans, a także szereg RPG-owych mechanizmów - na czele ze zdobywaniem punktów doświadczenia i nabywaniem nowych umiejętności.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKerberos   @   01:37, 28.02.2022
Myślałem, że w marcu będzie dla mnie tylko Syberia 4, ale ostatnio przez przypadek natknąłem się na zajawki Ghostwire: Tokyo, które wzbudziły moje poważne zainteresowanie tą produkcją.
Ogólnie dobry miesiąc, każdy znajdzie coś dla siebie.
0 kudosMgła   @   19:12, 28.02.2022
Zwykle biorę gry Piranii na premierę, ale ELEX 2 będzie musiał poczekać aż skończę Elden Ringa. Wygląda na to, że znikam na miesiąc albo i dłużej.