Premiery gier w październiku 2021


Materdea @ 22:36 04.10.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Październik 2021 roku jest po brzegi wypełniony ciekawymi premierami! Jesień wyraźnie daje nam do zrozumienia, że nadeszła - nie potrzeba do tego pogarszającej się pogody i coraz wcześniejszych zachodów słońca.

Apogeum premier, grad tytułów, jesień moi drodzy. Październik nie rozczarowuje i oferuje szereg produkcji; od wysokobudżetowych blockbusterów pokroju Far Cry 6 przez nieco mniejszy kaliber (The Riftbreaker), kończąc na remasterach i nowych wydaniach (Crysis Remastered Trilogy i Iron Harvest na konsole). Jest w czym wybierać!

FIFA 22 - 1 października

PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch


FIFA 22, podobnie jak NBA 2K22, podzielona została na dwie edycje - tę na urządzenia poprzedniej generacji (PC (!), Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch; choć w przypadku tego ostatniego chodzi o prostą aktualizację składów i nic więcej) oraz tę na nowe konsole - Xbox Series X|S i PlayStation 5.

Największą zmianą w corocznej piłkarskiej serii od Electronic Arts i EA Sports jest nowy system animacji piłkarzy - HyperMotion. Co istotne, pojawia się on tylko w next-genowych wydaniach nowej FIFA-y. Technologia korzysta z faktycznych nagrań z meczów i algorytmu do nauki maszynowej, który analizuje ruchy zawodników, by następnie generować całkiem nowe animacje.

Poza tym tegoroczna FIFA nie odbiega zawartością od tego, co mogliśmy zobaczyć i w co mogliśmy zagrać w poprzedniczce. Mamy klasyczne dla tej serii tryby: fabularyzowaną kampanię, możliwość rozegrania turnieju, zwykłego meczu, FUT, a także nieco bardziej klasyczne rozgrywki przez sieć. Więcej na temat gry w recenzji FIFA 22.

Alan Wake Remastered - 5 października

PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4


Alan Wake, pogrążony w twórczej niemocy pisarz, wraca do Bright Falls, które ponad dziesięć lat temu napędziło mu nie lada stracha! Tym razem jednak powrót odbywa się w nowych warunkach: w wysokiej rozdzielczości (4K), z przerobionymi i wyraźnie ostrzejszymi teksturami oraz bardziej płynnymi animacjami.

Alan Wake Remastered to głównie zmiany w warstwie audiowizualnej. Rozgrywka to nadal korytarzowa przygodowa gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z trzecioosobowej perspektywy, a naszym zadaniem jest odkrywanie kolejnych fabularnych kart i walka z enigmatycznymi, nadnaturalnymi przeciwnikami - wciąż przy użyciu latarki i broni palnej.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   10:42, 05.10.2021
Jak dla mnie szału nie ma... W sumie dla mojej, skromnej osoby najciekawsze z tego to remake Alana Wake'a, w którego i tak nie zagram, bo pamiętam grę dość dobrze. Poza tym kupka wstydu prosi o przejście.
0 kudosIgI123   @   11:44, 05.10.2021
Age of Empires IV mnie bardzo ciekawi, a jeszcze bardziej niż sama gra interesuje mnie czy uda mu się dwujeczke zdetronizować, która jeszcze niedawno dostała kolejny dodatek.
0 kudosMaterdea   @   14:05, 05.10.2021
Cytat: IgI123
Age of Empires IV mnie bardzo ciekawi, a jeszcze bardziej niż sama gra interesuje mnie czy uda mu się dwujeczke zdetronizować, która jeszcze niedawno dostała kolejny dodatek.
Mocno wątpliwa sprawa. Osobiście na to bym nie liczył. Uśmiech
0 kudosmrPack   @   14:51, 05.10.2021
Mnie ciągnie do Far Cry 6 mimo, że wiadomo czego się po Ubi można spodziewać Dumny Poza tym jeszcze interesuje mnie Marvel's Guardians of the Galaxy.
0 kudosshuwar   @   17:42, 05.10.2021
The Riftbreaker… ooo ziomki ze Szczecina :-) Ja nie widzę nic szczególnego na tej liście… ot, remastery i takie tam :-P
1 kudosUxon   @   08:38, 06.10.2021
Cytat: petrucci109
remake Alana Wake'a
To akurat jest niestety remaster. Choć porządny remake by się tu przydał, bo żadna, nawet najpiękniejsza nakładka graficzna nie zrekompensuje tragicznej mechaniki.
0 kudospetrucci109   @   10:12, 06.10.2021
Cytat: Uxon
Cytat: petrucci109
remake Alana Wake'a
To akurat jest niestety remaster. Choć porządny remake by się tu przydał, bo żadna, nawet najpiękniejsza nakładka graficzna nie zrekompensuje tragicznej mechaniki.
Zgadza się. Moje niedopatrzenie.
0 kudosIgI123   @   10:56, 06.10.2021
Cytat: Materdea
Mocno wątpliwa sprawa. Osobiście na to bym nie liczył. Uśmiech
No, może nie od razu zdetronizować, ale choćby zebrać solidny playerbase na długie lata. AoE3 nigdy do mnie nie przemówiło, a już teraz widzę że AoE4 ma kilka mechanik które mi zdecydowanie podchodzą, jak choćby mury które można uszkodzić jedynie bronią oblężniczą czy możliwość ustawienia jednostek strzelających na rzeczonych murach.
1 kudosDirian   @   11:37, 06.10.2021
The Riftbreaker zapowiada się ciekawie, polecam zagrać w demo - jest na Steam ;)
Dodaj Odpowiedź