Iron Harvest (PS5) - okladka

Iron Harvest (PS5)

Premiera:
26 października 2021
Premiera PL:
26 października 2021
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Iron Harvest (PS5)
DevMat @ 15:21 07.11.2016

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Iron Harvest to produkcja z gatunku strategi czasu rzeczywistego, osadzona w diesel-punkowym uniwersum 1920+. Jego twórcą jest polski artysta Jakub Różalski, natomiast tytuł stworzyło niemieckie studio KING Art.

Akcja tytułu rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której ludzie, zafascynowani nowymi technologiami i twardym żelazem, wymyślili mechy już w czasie I wojny światowej. Maszyny te bardzo pomogły w walkach, stając obok tradycyjnych czołgów czy husarii. Aktualnie, gdy woja się zakończyła, rolnicy w czasie uprawiania swoich pól znajdują liczne niewypały, druty kolczaste, bronie, czy odłamki. Pozwala to na wytwarzanie robotów. Cały proces nazywano "Żelaznymi Żniwami". Jednak nie wszystkim podoba się finalny rezultat. Potajemnie bowiem pragną ponownie zdestabilizować Europę, aby przejąć później nad nią kontrolę.

Gracz ma możliwość pokierowania trzema stronami nowego konfliktu. Są to:

  • Imperium Saksonii, wpływowe państwo w Europie, z doskonale rozwiniętymi miastami, fabrykami i tradycyjnym wojskiem, które po niekorzystnym wyniku wojny i kapitulacji arystokracja pragnie odzyskać honor i potajemnie szykuje się do kolejnych bitew.
  • Rusviet natomiast to potężny kraj z praktycznie nieograniczonym potencjałem przemysłowym i ludzkim. Społeczeństwo jest już jednak zmęczone ciągłymi wojnami, a poparcie dla cara cały czas maleje. Jednak niespodziewanie do gry wkracza tajemniczy Grigorij Rasputin - jego działania nieuchronnie prowadzą do rewolucji.
  • Republika Polonii to przede wszystkim rolnicze państwo, które za wszelką cenę pragnie obronić swoje terytorium i historię. W tym celu stawia na modernizację armii aby odbić ziemie wschodnie, które nadal okupowane są przez siły Rusviet. Musi jednak uważać, gdyż na zachodzie cały czas knuje coś Imperium Saksonii.

Podczas zabawy sterujemy bohaterem, który misi poprowadzić jednostki mechów oraz ludzi na polu walki, korzystając nie tylko z ich siły ognia ale także ukształtowania terenu oraz osłon. Całość rozgrywa się w otwartym świecie, a fabułę popychamy do przodu realizując zadania.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Iron Harvest (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?