Premiery gier w październiku 2021


Materdea @ 22:36 04.10.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Iron Harvest - 26 października

Xbox Series X|S, PlayStation 5


Iron Harvest to dzieło studia KING Art - autorów do tej pory raczej przygodówek niż strategii czasu rzeczywistego. Tytuł oparty jest w pełni na kreacji rysownika Jakuba Różalskiego i jego uniwersum 1920+ łączącego realia dwudziestolecia międzywojennego ze steampunkiem. I macie rację, że produkcja już ukazała się na rynku i jest dostępna wyłącznie na komputerach osobistych. Teraz przyszedł jednak czas na konsolowe wydania - i to od razu na najnowsze sprzęty Sony i Microsoftu.

Każda wizyta typowo PC-towych produkcji na konsolach jest wydarzeniem. Deweloperzy raczej niechętnie przenoszą sterowanie z wygodnej klawiatury i myszy na ograniczone pod względem ilości przycisków kontrolery od Xboksa oraz PlayStation.

W Iron Harvest możemy przejąć kontrolę nad jedną z trzech frakcji: Imperium Saksonii, Rusvietów oraz Republikę Polonii. Każda z nich charakteryzuje się unikalnymi cechami takimi jak budynki, szczególne rodzaje wojsk oraz umiejętnościami pasywnymi i aktywnymi. My przejmujemy kontrolę nad jednym z bohaterów, który prowadzi wojska w bój i nimi dowodzi. Akcję obserwujemy z perspektywy rzutu izometrycznego oraz wszelkimi prawidłowościami gatunku RTS.

Marvel's Guardians of the Galaxy - 26 października

PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch


Eidos Montreal wraca z kolejną przygodową grą akcji! Współautorzy ostatniego Tomb Raidera (Shadow of the Tomb Raider) i twórcy nowożytnej reaktywacji marki Deus Ex (Deus Ex: Human Revolution i Deus Ex: Mankind Divided) tym razem wzięli się za komiksowe uniwersum Marvela i pod koniec tego miesiąca wypuszczą Marvel's Guaridans of the Galaxy.

W grze dostajemy zupełnie nową, niezwiązaną z komiksowymi dokonaniami, historię. Wcielamy się tu w postać Petera "Star Lorda" Quilla, który dowodzi zespołowi Strażników Galaktyki, w skład którego wchodzą: Rocket, Groot, Gamora i Drax. Razem z teamem jesteśmy świadkami kolejnej międzyplanetarnej draki.

Rozgrywka Eidosowych Strażników Galaktyk to klasyczne połączenie przygodowej gry akcji z półotwartymi lokacjami, gdzie do zebrania jest szereg znajdziek czy dodatkowego wyposażenia, a także elementów RPG-owych na czele z rozwojem bohatera. Akcję obserwujemy z trzecioosobowej perspektywy, zaś naszym zadaniem jest walka z napotkanymi przeciwnikami (przy wydatnej pomocy naszego zespołu) oraz wykonywanie kolejnych zadań zlecanych nam przez postacie niezależne.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   10:42, 05.10.2021
Jak dla mnie szału nie ma... W sumie dla mojej, skromnej osoby najciekawsze z tego to remake Alana Wake'a, w którego i tak nie zagram, bo pamiętam grę dość dobrze. Poza tym kupka wstydu prosi o przejście.
0 kudosIgI123   @   11:44, 05.10.2021
Age of Empires IV mnie bardzo ciekawi, a jeszcze bardziej niż sama gra interesuje mnie czy uda mu się dwujeczke zdetronizować, która jeszcze niedawno dostała kolejny dodatek.
0 kudosMaterdea   @   14:05, 05.10.2021
Cytat: IgI123
Age of Empires IV mnie bardzo ciekawi, a jeszcze bardziej niż sama gra interesuje mnie czy uda mu się dwujeczke zdetronizować, która jeszcze niedawno dostała kolejny dodatek.
Mocno wątpliwa sprawa. Osobiście na to bym nie liczył. Uśmiech
0 kudosmrPack   @   14:51, 05.10.2021
Mnie ciągnie do Far Cry 6 mimo, że wiadomo czego się po Ubi można spodziewać Dumny Poza tym jeszcze interesuje mnie Marvel's Guardians of the Galaxy.
0 kudosshuwar   @   17:42, 05.10.2021
The Riftbreaker… ooo ziomki ze Szczecina :-) Ja nie widzę nic szczególnego na tej liście… ot, remastery i takie tam :-P
1 kudosUxon   @   08:38, 06.10.2021
Cytat: petrucci109
remake Alana Wake'a
To akurat jest niestety remaster. Choć porządny remake by się tu przydał, bo żadna, nawet najpiękniejsza nakładka graficzna nie zrekompensuje tragicznej mechaniki.
0 kudospetrucci109   @   10:12, 06.10.2021
Cytat: Uxon
Cytat: petrucci109
remake Alana Wake'a
To akurat jest niestety remaster. Choć porządny remake by się tu przydał, bo żadna, nawet najpiękniejsza nakładka graficzna nie zrekompensuje tragicznej mechaniki.
Zgadza się. Moje niedopatrzenie.
0 kudosIgI123   @   10:56, 06.10.2021
Cytat: Materdea
Mocno wątpliwa sprawa. Osobiście na to bym nie liczył. Uśmiech
No, może nie od razu zdetronizować, ale choćby zebrać solidny playerbase na długie lata. AoE3 nigdy do mnie nie przemówiło, a już teraz widzę że AoE4 ma kilka mechanik które mi zdecydowanie podchodzą, jak choćby mury które można uszkodzić jedynie bronią oblężniczą czy możliwość ustawienia jednostek strzelających na rzeczonych murach.
1 kudosDirian   @   11:37, 06.10.2021
The Riftbreaker zapowiada się ciekawie, polecam zagrać w demo - jest na Steam ;)
Dodaj Odpowiedź