Premiery gier w kwietniu 2021 roku


Materdea @ 22:50 31.03.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.

Assassin's Creed: Valhalla - Gniew Druidów (PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5) - 29 kwietnia


Gniew Druidów to pierwsze duże rozszerzenie poświęcone zeszłorocznemu hitowi od Ubisoftu - Assassin's Creed: Valhalla. Dodatek przynosi zupełnie nowy wątek fabularny. Zadaniem naszego protagonisty (lub protagonistki) Eivora (lub Eivor) jest odkrycie tajemnic starożytnego kultu druidów znanego pod nazwą Dzieci Danu. Oprócz ujawnienia ich metod działania, wśród celów znajdzie się wytropienie przywódców tej sekty i ich wyeliminowanie.

Rozgrywka Assassin's Creed: Valhalla - Gniew Druidów nie przynosi rewolucji do utartego od czasu AC: Origins formatu, rozszerzając jedynie zakres naszych działań. Przenosimy się bowiem na zielone łąki i pastwiska Irlandii! Nowe lokacje oferują powiew świeżości, a także generują dodatkowe aktywności: takie jak zdobywanie fortów pierścieniowych i wpływanie na system ekonomiczny Dublina, dzisiejszej stolicy tego państwa, a wówczas tętniącej życiem osady kupieckiej.

Total War: Rome Remastered (PC) - 29 kwietnia


Studio Creative Assembly dumnie świętuje 20-lecie marki Total War wydając remaster trzeciej z kolei części: poświęconej antycznemu Rzymowi. Total War: Rome Remastered ma przypomnieć starszym i pokazać młodszym graczom produkt, który bez mała wykształcił wielu strategów i następców Juliusza Cezara czy Aleksandra Macedońskiego.

Wśród poprawek zaimplementowanych do nowego wydania Rome’a znalazły się takie oczywistości jak rozdzielczość 4K, nowe modele postaci, odświeżone tekstury lub kompletnie podmienione modele. Oprócz tego spodziewać się możemy aż 16 dodatkowych frakcji niegrywalnych w oryginalnej wersji (co daje łącznie 38) oraz kupców - nowych agentów. Odświeżenia doczekają się również dodatki Barbarian Invasion oraz Alexander.

Returnal (PlayStation 5) - 30 kwietnia


PlayStation 5 wzbogaci się w kwietniu o nowy, wyglądający naprawdę solidnie, tytuł ekskluzywny. Returnal to produkcja studia Housemarque utrzymana w gatunku trzecioosobowej strzelaniny z elementami przygodowej gry akcji.

Tytuł pozwala nam wcielić się w postać astronautki o imieniu Selene. W trakcie eksploracji przestrzeni kosmicznej rozbijamy się na tajemniczej i obcej planecie, przy okazji wpadając w swoistą pętlę czasową - Selene po każdej śmierci wraca do punktu wyjścia. Świat dookoła nas jednocześnie zmienia się po każdorazowym “odrodzeniu”, wywołując u bohaterki kolejne oznaki szaleństwa. Jedynym sposobem na przerwanie tego stanu jest odkrycie sekretu planety wiążącej nas z nim.

Rozgrywka w Returnal przypomina trochę nowe odsłony Tomb Raidera, a trochę serię Uncharted. Akcję obserwujemy zza pleców bohaterki, a oprócz walki z przerażającymi stworami rozwiązujemy też łamigłówki środowiskowe i eksplorujemy otoczenie. Do dyspozycji graczy oddano szereg futurystycznych karabinów, pistoletów itd.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   10:37, 01.04.2021
Bezapelacyjnie Outriders... czekam do 18tej, gdy będzie dostępny na Steamie do ogrania.
0 kudosmrPack   @   20:09, 01.04.2021
W tym miesiącu dla mnie najbardziej interesującym tytułem jest remaster NieR: Replicant. Dodatkowo Returnal mnie ciekawi.