Premiery gier w kwietniu 2021 roku


Materdea @ 22:50 31.03.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.

Realpolitiks II (PC) - 8 kwietnia


Realpolitiks II to kontynuacja dość ciekawej, ale na pewno niszowej strategii czasu rzeczywistego. Produkcja polskiego studia Jujubee umożliwia zabawę w formule grand strategy z dużą, przekrojową mapą całego świata, i poprowadzenie do ogólnoświatowej dominacji wybranego przez siebie narodu.

Jako gracz wybieramy jeden z 216 współczesnych narodów i rozpoczynamy długi masz do światowej dominacji. Kampania, która finalnie może zakończyć się albo naszą dominacją, albo upadkiem, umożliwia różne poziomy trudności zarówno elementów losowych (takich jak wojny) oraz sztucznej inteligencji. Naszym zdaniem jest korzystanie z takich narzędzi dyplomacja, potęga wojskowa lub szpiegostwo, aby zrealizować narzucone wcześniej cele agendy i piąć się w górę wraz z kierowaną nacją.

MotoGP 21 (PC, Xbox One, PlayStation 4) - 22 kwietnia


Studio Milestone w tym roku atakuje kolejną odsłoną cyklu poświęconego oficjalnym Motocyklowym Mistrzostwom Świata - MotoGP 21. Nowa część wprowadza kilka modyfikacji do rozgrywki, jednak rdzeń nadal pozostaje ten sam: ściganie się jednośladami na prawdziwych trasach, realnymi zawodnikami, na faktycznie istniejących motocyklach.

MotoGP 21 oferuje pięć klas pojazdów - Red Bull MotoGP, MotoE, Moto 3, Moto 2 oraz rzecz jasna MotoGP. Podobnie jak w poprzednich częściach rozgrywka skupia się na realizmie, dopracowując ten aspekt również i w najnowszej grze. Oprócz dobrej jazdy i wyprzedzania konkurentów, w trakcie wyścigu musimy pilnować takich statystyk jak temperatura i zużycie opon oraz m.in. poziom paliwa w baku. Największą zmianę stanowi zniesienie odrodzenia się w przypadku kraksy. Teraz sami musimy wstać oraz wystartować pojazdem na nowo.

NieR Replicant ver.1.22474487139… (PC, Xbox One, PlayStation 4) - 23 kwietnia


Studio PlatinumGames hucznie obchodzi 10-lecie marki NieR. Powstaje bowiem nowa wersja, prawdopodobnie nieznanej wielu graczom, części NieR: Replicant, która ukazała się tylko w Japonii - i wyłącznie na PlayStation 3! Autorami tamtej odsłony było nieistniejące już studio Cavia.

NieR: Replicant to prequel wydanej w 2017 roku NieR: Automata. Remaster zatytułowany NieR Replicant ver.1.22474487139... to rezultat połączonych wysiłków PlatinumGames oraz studia Toylogic. Historia gry przenosi gracza do mrocznego i postapokaliptycznego świata - w przeciwieństwie do NieR: Gestalt nie wcielamy się tutaj w ojca Yonah, a w jej brata.

Rozgrywka “nowej-starej” wersji Replicant nie odbiega od założeń oryginału. Nadal mamy do czynienia z przygodową grą akcji z elementami RPG oraz zręcznościowymi. Jednak duet Toylogic i PlatinumGames przekształcił nieco trącącą już myszką przygodę w coś nieco bardziej współczesnego. Oprócz nowej oprawy wizualnej poprawiono m.in. system walki, a także podkręcono walki z bossami - niektórzy przeciwnicy dostali nowe ataki i funkcjonalności.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   10:37, 01.04.2021
Bezapelacyjnie Outriders... czekam do 18tej, gdy będzie dostępny na Steamie do ogrania.
0 kudosmrPack   @   20:09, 01.04.2021
W tym miesiącu dla mnie najbardziej interesującym tytułem jest remaster NieR: Replicant. Dodatkowo Returnal mnie ciekawi.