Outriders nie zdołało na siebie jeszcze zarobić - potwierdza deweloper

Wygląda na to, że Square Enix nie zarobiło w ostatnim czasie na prawie żadnej ze swoich gier. Outriders również nie wyszło na swoje, choć może się to jeszcze zmienić.

@ 06.05.2022, 16:52
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Outriders nie zdołało na siebie jeszcze zarobić - potwierdza deweloper

Ostatnia gra People Can Fly, Outriders, wydana została przez Square Enix. Z naszej recenzji wynika, że to całkiem udana strzelanka kooperacyjna, a mimo to nie zdołała ona na siebie zarobić. Postanowili to potwierdzić przedstawiciele studia, które od debiutu przedsięwzięcia nie otrzymali żadnych tantiem.

Pisaliśmy niedawno o tym, że Suqare Enix straciło sporo pieniędzy na licencji Marvela. Dziś mamy kolejne informacje związane ze stanem finansów wydawcy, które poniekąd wyjaśniają dlaczego zdecydował się on na sprzedaż trzech kluczowych studiów deweloperskich. Okazuje się, że Outriders do tej pory nie zaczęło zarabiać. 

"Od momentu premiery gry (co miało miejsce 1 kwietnia 2021) nasza firma ma prawo do tantiem, które zależne są od sprzedaży oraz od tego czy wydawca odzyska ustalone wcześniej koszty związane z opracowaniem, promocją oraz dystrybucją gry", czytamy w raporcie finansowym People Can Fly. "Poziom tantiem zależy jest od konkretnych przychodów ze sprzedaży gry".

"Grupa nie otrzymała żadnych tantiem od wydawcy w okresie do 31 grudnia 2021 roku, co oznacza, że do wspomnianej daty przychody ze sprzedaży Outriders były niewystarczające do tego, by wydawca odzyskał inwestycję związaną z opracowaniem, dystrybucją i promocją tytułu. Zostało to potwierdzone za sprawą raportu dotyczącego tantiem za czwarty kwartał 2021 roku, otrzymanego od wydawcy".

Co gorsze, People Can Fly nie ma żadnej pewności co do tego, czy gra kiedykolwiek sprzeda się w odpowiednim nakładzie, umożliwiającym wypłatę jakichkolwiek funduszy. Może być tak, że inwestycja wydawcy nigdy się nie zwróci, a PCF nie dostanie tantiem.

Informacja dotycząca przychodów Outriders jest dość zaskakująca, gdy weźmiemy pod uwagę wcześniejsze oświadczenia wydawcy. Square Enix informowało niedługo po premierze gry, że zdołała ona zgromadzić ponad 3,5 mln graczy, a także że ma ona potencjał, by stać się kolejną dużą marką. W tym momencie oba doniesienia sobie zaprzeczają.

Outriders dostępne jest obecnie na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Niebawem gra dostanie pierwsze duże rozszerzenie, The Worldslayer. Ma ono zadebiutować 30 czerwca. Jeśli rozważacie zakup podstawki, rzućcie okiem na recenzję oraz jej wymagania sprzętowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?