Premiery gier w kwietniu 2021 roku


Materdea @ 22:50 31.03.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻 Odpowiedzialny za encyklopedię i poradniki.

Kwiecień zaczyna się całkiem solidnym uderzeniem - Outriders od polskiego People Can Fly debiutuje na PC-tach i obu generacjach PlayStation i Xbox. W tym od dnia premiery dostępne jest w abonamencie Xbox Game Pass! A później robi się tylko ciekawiej.

Kwiecień w końcu nie przeplata, tylko od razu uderza z grubej rury - przynajmniej w stosunku do marca. O ile w zeszłym miesiącu premier było jak na lekarstwo, o tyle w tym sytuacja jest już o wiele większa. Startujemy Game Passową bombą, bowiem pierwszego debiutuje polskie Outriders. A dalej jest już tylko lepiej!

Outriders (PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5) - 1 kwietnia


Outriders to najnowsza strzelanka od polskiego studia People Can Fly, autorów takich gier jak Painkiller czy Bulletstorm. Produkcja wpisuje się w popularny ostatnio model sieciowego looter-shootera, który ma potencjał na długoletnie wsparcie i wiele możliwości do przyciągnięcia nowych graczy.

W Outriders wcielamy się we własnoręcznie wykreowanego reprezentanta tytułowej grupy ludzi wyznaczonych do bycia pionierami osadnictwa na nowej planecie - Enoch. Niestety, nie wszystko poszło po myśli ludzkości i na miejscu okazuje się, że tajemnicze anomalie nie pozwalają uciekinierom z Ziemi wydostać się z doliny. Następuje powolny rozkład społeczeństwa, które powiększa się na niewielkim terytorium w związku z kolejnymi “dostawami” ludzi dryfujących w kriogenicznym śnie w kosmosie - a oznacza to wojny i rebelie.

Rozgrywka w Outriders skupia się przede wszystkim na strzelaniu - akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby i naszym priorytetowym zadaniem jest wyczyszczanie kolejnych pomieszczeń oraz walki z bossami w ramach głównych i pobocznych zadań. Wraz z nimi poznajemy historię oraz lore świata, rozwijając swojego bohatera w ramach jednej z kilku dostępnych klas.

Oddworld: Soulstorm (PC, PlayStation 4, PlayStation 5) - 6 kwietnia


Oddworld: Soulstorm to jedna z dwóch gier ekskluzywnych dla konsol PlayStation (druga znajduje się na kolejnej stronie). Długo oczekiwana platformówko-zręcznościówka 2,5D od Oddworld Inhabitants zadebiutuje już niebawem, mając zaoferować aż do 20-25 godzin zabawy!

Oddworld: Soulstorm kontynuuje wydarzenia z poprzedniej części cyklu i ponownie skupia się na przygodach Abe oraz jego ziomków Mudokonów. Bohater wraz z towarzyszami uciekli z niewoli Glukkonów i rozpoczynają pełną niesamowitych historii, ale również i wyczerpującą, przeprawę przez nieprzyjazne, pustynne środowisko. Brak prowiantu i podstawowych produktów potrzebnych do przetrwanie na wyjałowionej ziemi powoduje, że Abe oraz pozostali Mudokonowie uzależniają się od tajemniczego napoju znalezionego w jednej z jaskiń.

Rozgrywka utrzymana jest w klasycznym nurcie platformówek, wzbogacając go jednak o kilka ciekawych elementów. Nadal clou polega na biegnięciu od lewej do prawej strony i pokonywaniu serwowanych przez grę przeszkód - od przeciwników przez etapy stricte zręcznościowe związane z np. pułapkami. Co ciekawe, w nowym Oddworldzie możemy przeszukiwać pokonanych przeciwników, zbierać interesujące przedmioty, a nawet grzebać w rozmaitych schowkach, szafkach itd.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   10:37, 01.04.2021
Bezapelacyjnie Outriders... czekam do 18tej, gdy będzie dostępny na Steamie do ogrania.
0 kudosmrPack   @   20:09, 01.04.2021
W tym miesiącu dla mnie najbardziej interesującym tytułem jest remaster NieR: Replicant. Dodatkowo Returnal mnie ciekawi.