Gry ekskluzywne (i nie tylko) na PlayStation 5 w 2021 (i 2020) roku


bigboy177 @ 15:50 21.03.2021
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Mimo że początek bieżącego roku nie jest jakoś szczególnie porywający, jeśli chodzi o gry dla PlayStation 5, kolejne miesiące powinny być już pod tym względem znacznie ciekawsze. Dlatego przygotowaliśmy listę tytułów - także ekskluzywnych - które jeszcze w tym roku trafią w ręce osób, które zdecydują się na zakup nowej platformy Sony.

Premiera konsol nowej generacji za nami. Mimo że PlayStation 5 i jego konkurent to imponujące urządzenia, nie samą specyfikacją techniczną gracz żyje, prawda? Pasuje jeszcze mieć w co grać! Na szczęście Sony Interactive Entertainment świadome jest oczekiwań graczy i planuje sporo bardzo interesujących gier, mających zadebiutować w najbliższych miesiącach. Rok 2021 zapowiada się więc wyśmienicie – szczególnie, że przy wirtualnej rozrywce choć na chwilę zapomnieć można o szalejącej za oknami pandemii.

Niniejsze zestawienie to oczywiście nie tylko tytuły, które opracowują wewnętrzne studia w ramach marki PlayStation, ale również dzieła wydawców zewnętrznych. Czasem są to gry, które planowane są też dla PC, a czasem mają tylko czasową ekskluzywność, by następnie trafić również do właścicieli platform konkurencyjnych. Tak czy inaczej, poniższa lista da Wam wgląd w to, czego możecie mniej więcej się spodziewać albo co niedawno trafiło do sprzedaży.

Godfall


Godfall to jeden z tytułów premierowych PlayStation 5 (dostępny też na PC-tach), a to oznacza, że dostaniecie go w sklepach już od kilku miesięcy. W jego przypadku mamy do czynienia z całkiem efektownym slasherem, którego akcja przenosi nas do świata zwanego Aperion - stoi on na krawędzi zagłady, a doprowadził do tego niejaki Macros: bóstwo, które postradało rozum i postanowiło zniszczyć wszystko, co żyje. Wcielając się w członka zakonu Valorian musimy przeciwstawić się Macrosowi, co robimy za pomocą szerokiego wachlarza wyposażenia i umiejętności specjalnych.

Dzieło studia Counterplay Games to tytuł efektowny i zabójczo wyglądający, a jego największa zaleta to dynamiczny system walki. Niestety rozgrywka jest dość schematyczna, o czym przeczytacie w naszej recenzji Godfall. Jeśli grę dorwiecie w jakiejś promocyjnej cenie, to bierzcie jednak bez zastanowienia. Pierwsze kilkadziesiąt godzin zabawy są świetne.

Marvel's Spider-Man Remastered


Marvel's Spider-Man zadebiutowało pierwotnie na konsoli PlayStation 4, a jego zremasterowana wersja jest od kilku miesięcy dostępna także dla posiadaczy PlayStation 5. Jest to względnie nowy tytuł, więc remastera nie zbudowano od nowa. Tylko niektóre elementy zostały dopieszczone i podrasowane.

Czy warto kupić? Zdecydowanie tak! Szczególnie jeśli nie graliście na poprzedniej platformie Sony. Marvel’s Spider-Man to pełna dynamicznej akcji gra z Peterem Parkerem w roli głównej. Deweloperzy gry, studio Insomniac, to specjaliści od zręcznościówek. W przypadku przygód Człowieka-Pająka pokazali prawdziwą klasę.

Jeśli chodzi o to, co uległo zmianie w stosunku do pierwowzoru, to twórcy poprawili nieco modele, tekstury, oświetlenie oraz efekty specjalne. Dodali też ray-tracing, sprawiający, że wszelakie odbicia wyglądają tak dobrze, jak nigdy wcześniej.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosgajda1000   @   15:16, 23.03.2021
Powiem bratu, żeby zaopatrzył się w Remake Finala 7 ;)