Shadow of The Colossus (PS4) - okladka

Shadow of The Colossus (PS4)

Premiera:
06 lutego 2018
Premiera PL:
07 lutego 2018
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (5)Gram (1)Ukończone (3)Kupię (5)

Opis Shadow of The Colossus (PS4)
Kawira @ 11:29 04.07.2017
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 6h 7min

+ czaswięcej

Shadow of The Colossus Remake to odświeżona wersja przygodowej gry akcji z 2005 roku, wydanej jak tytuł ekskluzywny na PlayStation 2 pod takim samym tytułem. Tym razem (albowiem w 2011 roku otrzymaliśmy remaster Shadow of the Colossus, wydany w pakiecie The ICO & Shadow of the Colossus Collection) za projekt odpowiada studio Bluepoint Games, mające na swoim koncie Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a czy też Gravity Rush Remastered.

Rozgrywka w Shadow of The Colossus Remake pozostała bez większych zmian. Nadal trzeba zmierzyć się z ogromnymi monstrami, których pokonanie wymaga wiele wspinaczki oraz odnalezienia słabych punktów. Zmieniono natomiast sterowanie postacią, przystosowując je do standardów obecnej generacji.

W Shadow of the Colossus wcielamy się w postać młodego chłopca, który przemierzając tajemnicze lądy ma za zadanie złożyć na ołtarzu ciało swojej ukochanej dziewczyny. Po spełnieniu zadania tajemniczy głos z niebios oznajmia mu, że dusza ukochanej zostanie przywrócona dopiero wtedy, gdy ten oczyści ziemie z posągów kolosów. Rozpoczyna się niebezpieczna wyprawa, której celem jest zgładzenie olbrzymich, kamiennych postaci.

Szata graficzna oraz oprawa dźwiękowa nawiązują do klimatów mrocznego średniowiecza. Monumentalne budowle, ogromne przestrzenie i realistycznie odwzorowane postacie sprawiają, że przedstawiony w Shadow of the Colossus świat, owiany jest atmosferą mistycyzmu i tajemnicy. Muzyka zawarta w grze, buduje narastające napięcie oraz klimat zagadkowości. Jej autorem jest Kow Otani, twórca ścieżek dźwiękowych do wielu filmów oraz serii anime.

PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Shadow of The Colossus (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?