Dark Souls III (PS4) - okladka

Dark Souls III (PS4)

Premiera:
12 kwietnia 2016
Premiera PL:
12 kwietnia 2016
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (16)Gram (9)Ukończone (11)Kupię (3)

Opis Dark Souls III (PS4)
bigboy177 @ 13:55 17.06.2015
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Śr. długość gry: 68h 40min

+ czaswięcej

Dark Souls III to kolejna odsłona słynnej serii, opracowanej przez studio From Software. Twórcy nie wprowadzają w niej żadnych rewolucyjnych zmian, pozostając przy sprawdzonych schematach, jedynie lekko je rozwijając.

Jako że mamy do czynienia z kontynuacją, Dark Souls III stanowi dalszą część wątku fabularnego, zapoczątkowanego w "jedynce". Głównym bohaterem nie jest już jednak nieumarły, ale nierozpalony. Naszym celem jest natomiast pokonanie wszystkich skorumpowanych Władców Popiołu, a następnie zjednoczenie pierwszego płomienia. Aby to zrobić przemierzamy pełną niebezpieczeństw krainę, walcząc z napotkanymi przeciwnikami, w tym także potężnymi bossami.

Dark Souls III mechaniką rozgrywki bardzo przypomina odsłonę poprzednią. Twórcy wygładzili nieco animacje niektórych ruchów, dzięki czemu główny bohater płynniej przechodzi pomiędzy unikiem, a biegiem oraz wszelkiej maści ciosami. W wyniku tego zabawa jest odrobinę szybsza, aczkolwiek nadal nastawiona na koordynację oraz planowanie. Mimo że sterowanie przypomina nieco Bloodborne, potyczki nadal nie są czysto zręcznościowe, ale mocno taktyczne.

Z tego powodu podczas walki należy korzystać z wielu różnych rodzajów broni, dopasowanych do preferowanego przez nas stylu walki. Jak na grę RPG przystało, rozwijamy nie tylko prowadzonego przez nas bohatera, ale także jego ekwipunek. Mamy dzięki temu ogromny wpływ na to, jak prowadzony wojownik zachowuje się w obliczu konfrontacji.

Ze względu na to, że Dark Souls III to pierwsza odsłona serii przeznaczona dla konsol PlayStation 4 oraz Xbox One, produkcja oferuje większe mapy, bardziej otwarty świat oraz nowocześniejszy silnik graficzny, generujący zaawansowaną oprawę wizualną.

Gra dedykowana jest zarówno rozgrywkom jedno, jak i wieloosobowym. Multiplayer wykonano w sposób charakterystyczny dla całej sagi. Gracze są zatem w stanie komunikować się przy pomocy specjalnych notek, dołączać do przymierzy, a także nawiedzać siebie nawzajem i rzucać wyzwania.

Premiera Dark Souls III zaplanowana została na 12 kwietnia 2016 roku.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Dark Souls III (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?