Shadow of The Colossus

ObserwujMam (8)Gram (1)Ukończone (3)Kupię (5)

Zakończenie - wiki Shadow of The Colossus


Uwaga: Niniejsza podstrona zawiera istotne spoilery fabularne.

Wątek fabularny Shadow of The Colossus nie został wyłożony przez narratora, ani przez żadne dodatkowe dokumenty dostępne w wirtualnym świecie gry. Rozpoczynając zabawę widzimy, jak młody mężczyzna przynosi do czegoś w rodzaju świątyni ciało kobiety o imieniu Mono: kochanki, żony, siostry - nie jest to niestety wyjaśnione.

Po chwili okazuje się, że kobieta nie żyje, a niejaki Dormin, demon, obiecuje przywrócić jej duszę, jeśli główny bohater, Wander, zniszczy posągi znajdujące się w świątyni. Zrobi to zabijając 16 kolosów, przebywających w okolicy. Protagonista bez zastanowienia przyjmuje ofertę i wyrusza do boju.

Każdy zabity kolos pozostawia na Wanderze ślad. Finalnie udaje mu się pokonać wszystkie, a wówczas w świątyni pojawia się grupa ludzi, należących prawdopodobnie do jego plemienia. Dowiadujemy się wtedy, że Wander przybył do świątyni wbrew prawu. Ukradł też miecz, którego nie powinien posiadać.

Oglądając przerywnik widzimy jak protagonista przechodzi transformację. Demon Dormin przebywa w jego ciele - wrócił do życia dzięki temu, że zginęły kolosy, a w każdym z nich znajdował się "kawałek" jego jestestwa. Wander zostaje zaatakowany przez swoich pobratymców i ginie, a Demon zaczyna siać spustoszenie w świątyni. Na szczęście jednemu z członków plemienia - szamanowi - udaje się go uwięzić, jak się później okazuje prawdopodobnie w ciele dziecka.

Kobieta nagle się budzi, podchodzi do dziecka i bierze je w ramiona. Razem z koniem Wandera, Agro, wszyscy odchodzą ze świątyni, a most do niej prowadzący ulega zniszczeniu, więżąc ich na obszarze, po którym wcześniej się poruszaliśmy. Co ciekawe, dziecko ma rogi, co mogłoby wskazywać na to, że część Dormina nadal w nim przebywa. Niestety nie wiadomo co to oznacza... sam finał otwarty jest na interpretacje.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 1840 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?