A Plague Tale: Innocence (Xbox One) - okladka

A Plague Tale: Innocence (Xbox One)

Premiera:
14 maja 2019
Premiera PL:
14 maja 2019
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (0)

Opis A Plague Tale: Innocence (Xbox One)
Kawira @ 10:25 08.07.2017
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 18h 34min

+ czaswięcej

A Plague Tale: Innocence jest nietypową skradanką z elementami gry akcji, której akcja osadzona jest w średniowiecznej Europie. Za projekt odpowiada Asobo Studio, twórcy Fuel oraz podwykonawcy ReCore.

Historia zaprezentowana w A Plague Tale: Innocence rozpoczyna się w 1349 roku - kontynent zmaga się z epidemią dżumy, podczas której - według różnych statystyk - zmarło od 30% do 60% populacji Europy. Gracz wciela się w Amicię, która ze swoim młodszym bratem, Hugo, próbuje odnaleźć matkę we francuskim mieście zrujnowanym przez Czarną Śmierć.

Bohaterowie przemierzają pełne niebezpieczeństw lokacje, za obronę mając jedynie procę oraz latarnię chroniącą przed wygłodniałymi hordami szczurów. Na ich drodze, oprócz gryzoni, stają również uzbrojeni po zęby inkwizytorzy czyszczący ruiny z wszelkich niedobitków. Kompan sterowany jest przez sztuczną inteligencję i, podobnie jak robot z ReCore, spełnia rolę pomocnika w pokonywaniu zagadek.

Mimo dziecięcych protagonistów, tytuł charakteryzuje się dużą dozą brutalności oraz ciężkim klimatem. Wszędzie walają się poobjadane zwłoki, a szczury bezlitośnie pożerają każdego poza zasięgiem jakiegokolwiek źródła światła. Całą akcje obserwujemy zaś zza pleców bohaterki.

Screeny z A Plague Tale: Innocence (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   18:23, 24.05.2021
Kapitalna, emocjonująca, dojrzała opowieść - powolna, bez jakichkolwiek sieciowych naleciałości, do bólu oskryptowana i wyreżyserowana, czyli idealna dla mnie. Te 13h minęło na podziwianiu wspaniałych krajobrazów, ale przede wszystkim obserwowaniu zacieśniającej się więzi łączącej rodzeństwo, która przeżywa prawdziwy test w niezwykle trudnym czasie zarazy, kiedy praktycznie wszystko i wszyscy są wrogami. Potrafi zagrać na emocjach, gorąco polecam.
0 kudosGuilder   @   08:05, 25.05.2021
Moim zdaniem, im dalej w las tym gorzej przez wprowadzanie coraz dalej idących elementów fantastycznych.
Mały spoiler z końcówki.
Walka z ostatnim bossem i te tornada szczurów to już totalna groteska.
Niemniej jest to spadek z poziomu "dobry" na "ok", więc z ogólną oceną gry się zgadzam.
0 kudosguy_fawkes   @   16:34, 25.05.2021
Po charakterze całej zarazy można się było tego spodziewać. Zagraj w Ryse: Son of Rome - tam dopiero podobny motyw zniszczył odbiór całej historii, w której praktycznie nic nie zapowiada takiego finału. Tutaj jakoś to nawet pasowało.
0 kudosGuilder   @   19:43, 25.05.2021
Grałem i mam odwrotne wrażenia. Szczęśliwy Może nie byłem jakoś uraczony specjalnie finałem Ryse-a, ale wydawało mi się to jednak mniej oderwane od klimatu reszty gry, tak jak to było w przypadku tej produkcji. Rzecz gustu, najwyraźniej.
0 kudosguy_fawkes   @   19:56, 25.05.2021
Najwyraźniej. Nie żebym był jakoś zachwycony finałem A Plague Tale, ale mimo wszystko w moim odczuciu gra dużo lepiej przygotowuje po drodze na coś takiego, niż rzymskiego wodza. A obie gry strasznie mi się podobały, choć historia rodzeństwa wywołała dużo więcej emocji. ;)
Dodaj Odpowiedź