Shadow of The Colossus

ObserwujMam (8)Gram (1)Ukończone (3)Kupię (5)

16. Kolos - Malus - wiki Shadow of The Colossus


Szesnasty, czyli ostatni, kolos w grze Shadow of The Colossus zwie się Malus. To naprawdę potężny stwór, którego w dodatku nie łatwo jest pokonać. Nie dlatego, że potrafi on sprawnie atakować - choć to prawda - ale ze względu na to, że potrzeba zręczności, by dostać się na jego głowę, gdzie znajduje się symbol. Malus przebywa na południu mapy, w kwadracie F8.

Po dotarciu do wielkich wrót, przyświeć na dziwny symbol ponad nimi przy pomocy miecza. Następnie idź do środka, aż dojdziesz do schodów oraz zniszczonego pomostu. Nad wyrwą musisz przeskoczyć, korzystając z pomocy wiernego konia. Biegnij ze schodów w stronę mostu, trzymając jednocześnie przycisk wspinaczki. Koń sam powinien wówczas skoczyć, a potem zainicjować przerywnik.

Po wszystkim, zmierzaj przed siebie, kieruj się w prawo. Chowaj się w korytarzach i cały czas zmierzaj w stronę Malusa. Gdy do niego dotrzesz wespnij się do góry na jego plecy, po czym wbij w nie miecz. Gdy Malus zbliży rękę, skocz na nią i poczekaj, aż przeniesie Cię wyżej. Biegnij wtedy po ręce do ramienia i także wbij w nie miecz.

Kiedy Malus będzie próbował Cię przegonić drugą dłonią, skocz na nią, po czym poczekaj, aż kolos ją przesunie do góry. Wejdź na dłoń i strzel z łuku w przeciwległe ramię, co sprawi, że kolos przeniesie Cię w jego kierunku. Tam skocz na jego bark i wespnij się do głowy. Twoim celem jest oczywiście tamtejszy symbol.

Instrukcja walki jest dość skomplikowana, ale łatwiej wygląda wszystko w ruchu. Obejrzyj więc poniższy gameplay, a dowiesz się jak pokonać kolosa.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 1532 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?