Prince of Persia: The Lost Crown (PC) - okladka

Prince of Persia: The Lost Crown (PC)

Premiera:
18 stycznia 2024
Premiera PL:
18 stycznia 2024
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Prince of Persia: The Lost Crown (PC)
Materdea @ 21:55 13.06.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Prince of Persia: The Lost Crown to kolejna pełnoprawna odsłona popularnej marki gier zręcznościowo-platformowych, których akcja rozgrywa się na bliskim wschodzie. Za produkcję odpowiada Ubisoft Montpellier, część francuskiej korporacji.

Fabuła Prince of Persia: The Lost Crown osadza gracza w roli wojownika o imieniu Sargon. To członek elitarnej grupy wojowników zwanej Nieśmiertelnymi, którzy zostają wysłani do krainy Mount Qaf, aby uratować księcia Ghassana. Na miejscu przekonują, że sam czas jest dla nich przeciwnikiem, a równowaga świata zależy od ich działań.

Rozgrywka Prince of Persia: The Lost Crown to platformówka 2,5D, w której liczy się przede wszystkim zręczność i spostrzegawczość, a akcję obserwujemy z bocznej perspektywy, ukazując plansze w przekroju (side-scroller). Gameplay posiada również w sobie elementy metroidvanii - czyli np. odwiedzanie ukończonych poziomów, które otwierają przed nami wszystkie swoje sekrety, gdy na pewnym etapie fabuły odblokujemy konkretne umiejętności. Gracz przemierza ręcznie wykreowany świat i zróżnicowane biomy, na które jest podzielony - każdy o własnej tożsamości i przeciwnikach. Jeden z nich to majestatyczna Cytadela Wiedzy, innym jest Last Hyrcan.

Wymagania: Twórcy gry Prince of Persia: The Lost Crown ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Prince of Persia: The Lost Crown (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   15:42, 18.01.2024
Fajny taki ziomalski Książe, nie jakiś bufonowaty arystokrata. Dla mnie większym problemem niż image nowego Księcia byłby gameplay. Zabrzmi to niewiarygodnie ale platformówka 2D to byłaby dla mnie raczej nowość. Nigdy mnie do takiej rozgrywki nie ciągnęło. Ale jak popatrzałam na gameplay tej gry to nawet całkiem, całkiem i może kiedyś spróbuję jaką to daje frajdę. A z remakiem Piasków czasu chętnie się zapoznam, może tym razem uda mi się przejść bez cheatów