Assassin's Creed Chronicles: India (PC) - okladka

Assassin's Creed Chronicles: India (PC)

Premiera:
12 stycznia 2016
Premiera PL:
12 stycznia 2016
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (39)Gram (6)Ukończone (4)Kupię (9)

Opis Assassin's Creed Chronicles: India (PC)
Materdea @ 18:35 28.05.2015
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 5h 32min

+ czaswięcej

Assassin's Creed Chronicles: India to kolejna część pobocznej serii sygnowanej marką Assassin's Creed. Za produkcję odpowiada Climax Studios

Po pierwszej odsłonie - zatytułowanej China - gracze przenoszą się do nieco innej lokalizacji. Akcja gry rozpoczyna się w 1841 roku, a my wcielamy się w postać zabójcy imieniem Abraaza Mira. W Indiach trwa właśnie gorący konflikt pomiędzy Brytyjczykami, a Imperium Sikhów. Ten punkt zapalny postanowili wykorzystać templariusze oraz asasyni.

Rozgrywka oferuje mechanizmy podobne do tych z głównego nurtu gier spod szyldu Assassin's Creed. Podstawowym założeniem jest unikanie walki, w czym pomagają akrobatyczne umiejętności protagonisty. Niemniej jednak, gdy dochodzi do starcia, nie jesteśmy kompletnie bezbronni - bohater ma w zanadrzu nie tylko kilka gadżetów, ale także opanowane do perfekcji sztuki walki.

Assassin's Creed Chronicles: India zostało stworzone w dwuwymiarowym stylu graficznym, który odznacza się charakterystycznym filtrem imitującym klasyczne malowidła oraz czarno-białą, filmową warstwą kolorystyczną. Przeważnie poruszamy się w lewo bądź prawo, zaś w tylko niektórych przypadkach aplikacja pozwala nam na wejście w drugi plan, aby dokładniej zbadać lokację. Gra jest nie tylko wierna historycznym realiom w temacie przedstawionej fabuły, ale także pod względem ubioru postaci oraz unikalnych budynków (np. Taj Mahal).


Wkład w encyklopedię mieli:   dabi132,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Assassin's Creed Chronicles: India (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   00:00, 28.12.2016
Gra bardzo dobra, lepsza od części China. Trochę denerwowały mnie etapy na czas, ale nie było ich dużo.
0 kudosTheCerbis   @   00:24, 28.12.2016
A jak oceniasz te trzy części względem regularnej serii?
0 kudosdabi132   @   12:31, 28.12.2016
Cytat: TheCerbis
A jak oceniasz te trzy części względem regularnej serii?

Dopiero zacząłem ogrywać Russia, więc nie mogę w pełni ocenić tej podserii. Ale jest to miła odskocznia od tych głównych Assassinów, wymaga trochę więcej myślenia i kombinowania no i zręczności. Przypomniały mi się czasy kiedy grałem w jedną z części na telefonie oraz Prince of Persia. Powiem tak: lepsza jest ta podseria od nowszych części jak Unity czy Syndicate, chociaż czy można porównywać platformówkę do gry akcji z widokiem z trzeciej osoby? Zobaczymy jak im wyszło Russia, bo to pod względem realiów historycznych najbliższa naszym czasom odsłona.
0 kudosTheCerbis   @   13:10, 28.12.2016
Właśnie mnie najbardziej zaciekawiła Russia. A mają one jakiś związek fabularny czy nawiązania do tych głównych odsłon?
0 kudosdabi132   @   15:08, 28.12.2016
Nawiązania są. W China pojawia się postać Ezio Auditore jako mistrza Shao Jun w samouczkach, w India jest nawiązanie do odrodzenia zakonu Assassynów w Chinach i pojawia się szkatułka Ezia, w Russia z tego co na początku wywnioskowałem jest nawiązanie do walki bractwa z templariuszami w Indiach, więc są w pewien sposób ze sobą połączone.
Dodaj Odpowiedź