Premiery gier w styczniu 2024 - pomyślności w nowym roku


Materdea @ 10:54 06.01.2024
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Nowy, 2024 rok, zapowiada się naprawdę ekscytująco! Choć między Bogiem a prawdą, raczej nikt nie liczy na to, że będzie tak samo wypasiony jak poprzedni. Niemniej jednak styczeń nastraja optymistycznie.

Nowy rok rozpoczynamy kilkoma ciekawymi premierami! 2024 zapowiada się dużo spokojniejszy od szalonego poprzednika, jednak nie powinniśmy opuszczać gardy; zwłaszcza, że dużo może wydarzyć się w trakcie letnich prezentacji oraz konferencji. Na ten czas jednak nadrabiajmy backlog, bo kto wie, co przyniosą kolejne miesiące!

Beer Factory - 10 stycznia

  • PC

Beer Factory to kolejny sympatyczny symulator rodem z Polski - za jego produkcję odpowiada studio AKEL, a wydaje firma PlayWay. Dość powiedzieć, że w tej grze wcielamy się w postać zarządcy i właściciela firmy warzelniczej złocisty trunek, a naszym zadaniem jest dbanie o prosperujący piwny biznes.

Rozgrywka w Beer Factor pozwala obserwować akcję z perspektywy pierwszoosobowej, gdzie gracz będący jednocześnie właścicielem i zarządcą browaru dopina każdy aspekt warzenia piwa: od linii produkcyjnej, zasobów do rafinacji, magazynu i transportu, przez oczyszczanie ziarna, samo warzenie w zbiornikach, kończąc na przechowywaniu napoju, butelkowaniu go oraz wysyłaniu do klienta.

War Hospital - 11 stycznia

  • PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5

War Hospital to polska niezależna produkcja autorstwa Brave Lamb Studio, która łączy w sobie elementy gry strategicznej i cRPG; oraz której akcja osadzona została w trakcie I wojny światowej. Wcielamy się tu w emerytowanego lekarza polowego, Henry'ego Wella. Trafia on w 1917 roku na nadal tlący się francuski front Wielkiej Wojny i otrzymuje zadanie postawienia szpitala dla rannych żołnierzy, by wspomóc niedomagających sojuszników.

Gameplay opiera się na mikrozarządzaniu szpitalem polowym, w którym pod naszym okiem znajdują się ranni i poszkodowani na wojnie żołdacy. Nasz przybytek działa niedaleko walk, zatem musimy borykać się z okazjonalnym ostrzałem artyleryjskimi i nierzadko ciężkimi przypadkami - zadaniem gracza jest decyzja o przebiegu leczenia pacjentów, przepisywaniu im (wówczas) dostępnych medykamentów, czy np. decyzji o koniecznych amputacjach. Z czasem możemy ulepszyć nasz szpital, uzyskując dostęp do nowego sprzętu oraz oddziałów. War Hospital stawia w dużej mierze na realizm i odwzorowanie realiów historycznych. Praktyki oraz wyposażenie są wiernym przedstawieniem autentycznych możliwości lekarzy tamtego okresu, które znacznie odbiegały poziomem od obecnych standardów.

Sprawdź także:

War Hospital

Premiera: 11 stycznia 2024
PC, PS5, XBOX X/S

War Hospital to połączenie polska niezależna produkcja, która łączy w sobie elementy gry strategicznej i RPG, i której akcja osadzona została w trakcie I wojny światowej....

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   14:43, 06.01.2024
W zasadzie to niewiele tu dla mnie, najciekawsze w tym zestawieniu niezależne produkcje a szczególnie Sovereign Syndicate. War Hospital też ciekawy, nietypowy pomysł chociaż o gameplayu nic nie wiem.
0 kudosRonaldo_   @   15:23, 06.01.2024
W styczniu interesuje mnie tylko Prince of Persia: The Lost Crown Uśmiech
0 kudoszubal22   @   19:28, 08.01.2024
Yakuza zapowiada się super, ale z serię jestem w lesie, więc pewnie wleci kiedyś kiedyś, jak czas będzie żeby to wszystko ogarnąć jakoś. Poza tym może w końcu nadrobię The Last of Us Part II. Szczególnie, że ten tryb No Return całkiem intryguje.

Luty za to zapowiada się na mega mocny. Jak ktoś jest fanem japońskich gier/jrpg to już w ogóle, bo Yakuza 8, Persona 3 Reload i druga część FF7 Remake w ciągu miesiąca brzmi jak jakiś cud. A prawdziwym cudem będzie jeszcze znalezienie czasu na ogranie tego wszystkiego Szczęśliwy
0 kudosDirian   @   19:33, 08.01.2024
Dla mnie słabiutki miesiąc, ale to w sumie dobrze - po ostatnich jesiennych premierach jestem mocno przesycony i w zasadzie nawet przebodźcowany nawałnicą wychodzących gier w które by się chciało zagrać Szczęśliwy

btw. szkoda, że Ubisoft olewa Steam bo ten nowy PoP na Steam Decku ogrywałby się pewnie świetnie, a tak to kij im w oko.
0 kudosmrPack   @   21:10, 08.01.2024
W tym miesiącu stawiam na Like a Dragon: Infinite Wealth choć Tekken 8 też jest kuszący Puszcza oko
0 kudosluki505   @   13:30, 09.01.2024
Like a dragon zamówione czekam na premierę Uśmiech . Jedynka była fenomenalna, bawiłem się przy niej świetnie.
Dodaj Odpowiedź