Prince of Persia: The Lost Crown (SWITCH) - okladka

Prince of Persia: The Lost Crown (SWITCH)

Premiera:
18 stycznia 2024
Premiera PL:
18 stycznia 2024
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Prince of Persia: The Lost Crown (SWITCH)
Materdea @ 21:55 13.06.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Prince of Persia: The Lost Crown to kolejna pełnoprawna odsłona popularnej marki gier zręcznościowo-platformowych, których akcja rozgrywa się na bliskim wschodzie. Za produkcję odpowiada Ubisoft Montpellier, część francuskiej korporacji.

Fabuła Prince of Persia: The Lost Crown osadza gracza w roli wojownika o imieniu Sargon. To członek elitarnej grupy wojowników zwanej Nieśmiertelnymi, którzy zostają wysłani do krainy Mount Qaf, aby uratować księcia Ghassana. Na miejscu przekonują, że sam czas jest dla nich przeciwnikiem, a równowaga świata zależy od ich działań.

Rozgrywka Prince of Persia: The Lost Crown to platformówka 2,5D, w której liczy się przede wszystkim zręczność i spostrzegawczość, a akcję obserwujemy z bocznej perspektywy, ukazując plansze w przekroju (side-scroller). Gameplay posiada również w sobie elementy metroidvanii - czyli np. odwiedzanie ukończonych poziomów, które otwierają przed nami wszystkie swoje sekrety, gdy na pewnym etapie fabuły odblokujemy konkretne umiejętności. Gracz przemierza ręcznie wykreowany świat i zróżnicowane biomy, na które jest podzielony - każdy o własnej tożsamości i przeciwnikach. Jeden z nich to majestatyczna Cytadela Wiedzy, innym jest Last Hyrcan.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Prince of Persia: The Lost Crown (SWITCH)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?