Shank (PC) - okladka

Shank (PC)

Premiera:
26 października 2010
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (76)Gram (12)Ukończone (24)Kupię (1)

Opis Shank (PC)
[R]ay @ 18:30 22.09.2009

Śr. długość gry: 21h 16min

+ czaswięcej

Shank stawia gracza jako brutalnego mordercę, który biega, skacze, wykonuje powietrzne akrobacje, odbija się od ścian oraz tworzy kombinacje trików na wielu poziomach, walcząc z masą wrogów.

Główny bohater przeniesie nas między innymi na wysokie dachy domów, do miasta albo chociażby dżungli.

Modele przeciwników są różne. Jedni to napakowani osiłkowie, drudzy są zaś nieco mniejsi i nie mniej silniejsi, zaś kolejni przypominają typowego amerykańskiego zabójcę i wiele innych. Na końcu poziomu zazwyczaj znajduje się potężny boss.

Do ich wykańczania oddano oczywiście broń palną: między innymi pistolety i granaty. Zamieszczono także biały rodzaj uzbrojenia - noże czy piła motorowa to tutaj codzienność.

Dynamiczną i krwawą akcję przerywają liczne filmiki filmuje, nie ustępujące szybkością produkcji.

Użyta w produkcie oprawa graficzna to czyste 2D. Mimo tego produkcja emanuje ciekawymi kolorami, szatą ozdobną i przede wszystkim, jest wykonana jak komiks.

PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z Shank (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskindzior3   @   18:03, 07.02.2011
gra mnie nie sie znudzila w polowie gry ale ta pierwsza polowa gry byla bardzo fajna
0 kudosdudek90r   @   23:02, 22.01.2012
Ja miałem podobne odczucia, ale jakoś dotrwałem do końca Uśmiech
0 kudosSzymono111   @   11:26, 23.01.2012
Gra jest bardzo fajna.Jest miłą odskocznią od aktualnych growych hitów.Na szczególną uwagę zasługuje w niej oprawa graficzna.Gra pomimo tego że jest brutalna,to jest też wyjątkowo przerysowana.Gra Shank to pewnego rodzaju komiks interaktywny pozwalający na eksterminacje złych kolesi i na koniec levelu walkę z bossem.Otoczka fabularna w Shank jest wyjątkowo prosta...,ale to nie jest jej wadą w żadnym razie.Twórcy gry sięgają po fabuły z takich gier jak np:Super Mario Bros.
To właśnie ten oldschool jest wielki plusem.Gra nie ma zbyt wielu zauważalnych wad,może poza tą że jest wyjątkowo krótka i zdecydowanie za łatwa.
8,5/10
0 kudosguy_fawkes   @   12:24, 11.04.2012
Cytat: Szymono111
Twórcy gry sięgają po fabuły z takich gier jak np:Super Mario Bros.
W moim odczuciu to dość dziwne i nietrafne skojarzenie, choć pewnie miałeś na myśli prostotę, a nie wspólny motyw księżniczki w innym zamku. Niemniej jednak nadal brzmi to... nietuzinkowo.

Dla Shanka kupiłem HIB 4 i choć swoje musiał odczekać, nie żałuję wydanych pieniędzy. To prosta, świetna produkcja, będąca znakomitą odskocznią od "dużych" gier. Fabularna płytkość Shanka nie jest wadą - po prostu taką przyjęto w nim konwencję, której projektanci zręcznie trzymali się do samego końca. Ta growa mieszanka Kill Billa i Desperado w komiksowej oprawie świetnie bawi przez 3-4h, potrzebnych na przejście singla, a system walki jest całkiem wygodny. Do tego dochodzi dobry co-op, ale ma jedną, zasadniczą wadę: jest tylko lokalny. Wielka szkoda, że nie można zagrać weń przez sieć...
Dwójkę na pewno kupię, gdy tylko pojawi się jakaś dobra oferta.
0 kudosKrru   @   15:37, 05.04.2013
Shank jak wiele innych produkcji dostępnych jedynie w dystrybucji cyfrowej jest dość krótki - trochę szkoda, bo chciałoby się więcej...
0 kudosguy_fawkes   @   17:25, 05.04.2013
UP: Po więcej odsyłam do sequela, który jakiś czas temu gościł w Humble Indie Bundle.
Co do jedynki - pojawi się na coverze najnowszego numeru CD-Action. Polecam kupić, jeśli ktoś jeszcze nie grał.
0 kudosIgI123   @   23:38, 21.04.2013
A mi się z kolei Shank nie podobał. Gameplay był niemal usypiający, na tyle że grę musiałem dawkować sobie po pół godzinki dziennie. Walka jest po prostu nudna i prosta, a do tego niekiedy męcząca gdy ktoś gra na klawiaturze. Znacznie już lepsze są walki z bossami, ale 3/4 gry, czyli mordowanie dziesiątek szeregowców jest słabe. Co prawda gra ma plusy, jak niezła grafika, klimat z filmów Tarantino, czy sporą ilość broni (choć i tak używałem wyłącznie strzelby, noża, a później i rękawicy z łańcuchów, reszta była niemal bezużyteczna). Ale cóż z tego, gdy muszę się zmuszać by włączyć grę i usiedzieć przy niej jedną misję? 4/10.
0 kudosMixo2031   @   22:14, 30.04.2013
Bardzo ciekawa produkcja. Grafika bardzo dobrze dobrana do klimatu, a sama rozgrywka bardzo przyjemna. Bossowie są ciekawi, a żeby ich pokonać trzeba znaleźć ,,sposób". bardzo polecam grę i pozdrawiam.
0 kudosdabi132   @   16:24, 23.10.2016
Gra świetna, dawno nie grałem w tak dobrą platformówkę. Najskuteczniejszym sposobem likwidowania wrogów jest piła, ale żeby zabić Bossów trzeba trochę pokombinować. Najtrudniejszy chyba był ostatni boss - Cesar, która jest podzielona na 3 retapy. Jedyne czego mogę się czepić to brak polskiego języka, ale to szczegół. Gra warta polecenia.
Dodaj Odpowiedź