W Dragon's Dogma 2 nie ma ekranów wczytywania podczas gdy eksplorujemy świat

Reżyser Dragon's Dogma 2 przyznaje, że podczas eksplorowania świata gry nie zobaczymy nigdzie żadnych ekranów wczytywania.

@ 24.09.2023, 12:12
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

W Dragon's Dogma 2 nie ma ekranów wczytywania podczas gdy eksplorujemy świat

Przed dwoma dniami na naszych łamach mogliście obejrzeć pierwszy konkretniejszy gameplay, ukazujący Dragon's Dogma 2. Dziś mamy garść kolejnych informacji na temat przedsięwzięcia, albowiem niektóre zagraniczne redakcje miały okazję sprawdzić grę samodzielnie podczas targów Tokyo Game Show. Ekipa VGC porozmawiała ponadto z reżyserem projektu, Hideaki Itsuno, dowiadując się, że podczas zabawy nie zobaczymy żadnych ekranów wczytywania.

"Jeśli chodzi o strukturę świata, nie ma ekranów ładowania, gdy eksplorujesz. Oczywiście, jeśli jest scenka przerywnikowa, możemy ją wczytać, a potem wczytać z powrotem świat, ale jeśli chodzi o wchodzenie do lochów, jaskiń oraz eksplorowanie różnych części świata, nigdy nie zobaczysz ekranu wczytywania".

"Drogi są w grze po to, by gracz wiedział gdzie może się udać. Ale to tylko sugestie. Jeśli chodzi o mechanikę, są one w grze dlatego, że ludzie zwykle podróżują po drogach, gdy takowe otrzymają, więc pomaga nam to w przygotowaniu gry, w której ludzie nie będą się gubić zbyt często. Jednocześnie, sztuczna inteligencja wie gdzie są drogi oraz będzie traktować je jak drogowskazy, kierujące ją tam, gdzie mogłaby chcieć iść".

Oczywiście deweloperzy niczego nam nie będą narzucać. Będziemy mogli przemierzać świat po drogach, skupiając się na głównym wątku fabularnym, ale będziemy w stanie zbaczać z głównych ścieżek, by realizować rozmaite zadania i aktywności poboczne.

"Jesteś wolny, aby podróżować dowolnie przez świat. Możesz poruszać się po ścieżce, jeśli chcesz. Możesz zejść z głównej drogi i znaleźć, alternatywną. Nie możesz jednak wspiąć się na płaską skałę, ale możesz wchodzić na półki, które są mniej więcej wysokości Twojej postaci".

Dragon's Dogma 2 nie ma jeszcze daty premiery, ale powstaje ono z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Jak tylko pojawią się nowe informacje na jego temat, będziemy Wam je oczywiście przekazywać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?