Dragon's Dogma 2 na długim gameplayu z TGS

Bliższe spojrzenie na kontynuację świetnej Dragon's Dogma z 2012 roku.

@ 21.09.2023, 23:11
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps5, xbox x/s

Dragon's Dogma 2 na długim gameplayu z TGS

Wydana w 2012 roku Dragon's Dogma była jedną z ciekawszych gier RPG 8. generacji konsol, a nieco później tytuł doczekał się rozszerzonego wydania Dark Arisen, by w 2016 roku trafić wreszcie na PC. Tymczasem w produkcji od jakiegoś czasu jest Dragon's Dogma 2, pełnoprawna kontynuacja.

Do tej pory Capcom niezbyt ochoczo prezentowało materiały z gry, ale trwające Tokyo Game Show zmieniło ten stan rzeczy. Graczom pokazano niecałe 9 minut gameplayu z nadchodzącej produkcji, który pozwala zerknąć na wybrane mechaniki czy system walki.

Na omawianym materiale widzimy klasyczny podział na klasy postaci - mamy wojownika, łucznika, maga czy łotrzyka. Każda postać dysponuje określonymi umiejętnościami, a grając drużyną stworzymy sprawnie działający i uzupełniający się kolektyw. 

Dragon's Dogma 2 pozwoli skorzystać z elementów otoczenia - możemy przykładowo uwolnić rwący strumień, który zwali wrogów z nóg. Albo skorzystać z ogromnego trolla, który po pokonaniu przewali się nad przepaścią a my będziemy mogli bezczelnie przejść po jego cielsku na drugą stronę kanionu. Nie brakuje także elementów lekko "zeldowych" - jak np. wspinania się na większych przeciwników. Zdaje się, że gra będzie całkiem sprawnie nagradzać pomysły gracza.

Na ten moment nie wyznaczono daty premiery Dragon's Dogma 2, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Gra zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series S|X.


Sprawdź także:
Dragon's Dogma II

Dragon's Dogma II

Premiera: 22 marca 2024
PC, PS5, XBOX X/S

Dragon's Dogma II to kontynuacja ciepło przyjętego cRPG-a akcji od firmy Capcom, którego akcja osadzona została w mrocznym świecie fantasy. Za projekt odpowiada wewnętrzn...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?