Fallout 4 z imponującą sprzedażą

W sieci pojawiły się kolejne informacje, pochodzące z przecieku dokumentów dotyczących gier Microsoftu.

@ 20.09.2023, 09:59
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Fallout 4 z imponującą sprzedażą

W sieci pojawiło się ostatnio sporo dokumentów dotyczących największych wydawców gier, w tym także Microsoftu. Materiały trafiły w nasze ręce z rozprawy, jaka miała miejsce pomiędzy Microsoftem, a Federalną Komisją Handlu Stanów Zjednoczonych, dotyczącej przejęcia Activision Blizzard. Z jednego z dokumentów dowiadujemy się interesujących informacji na temat planów, a z innego dotychczasowych osiągnięć Bethesdy.

Wśród informacji zawartych w dokumentach widnieją m.in. szczegóły dotyczące sprzedaży Fallout 4. Wydany w 2015 roku projekt w dniu premiery sprzedał się w nakładzie przekraczającym 12 milionów egzemplarzy na całym świecie - o czym informowano oficjalnie. Później wynik ten nie był już aktualizowany, a sprzedaż wciąż rosła, by finalnie osiągnąć poziom przekraczający 25 mln kopii w 2020 roku. Jako że minęły kolejne trzy lata, rezultat jest już na pewno nieaktualny.

Co ciekawe, w dokumencie zawarto również informacje na temat sprzedaży The Elder Scrolls V: Skyrim, które do 2020 roku rozeszło się w nakładzie ponad 40 mln egzemplarzy. Pokrywa się to po części z danymi ujawnionymi przez samą Bethesdę. Todd Howard, dyrektor gry, ujawnił z początkiem bieżącego roku, że Skyrim sprzedał się w liczbie ponad 60 milionów jednostek. Oznacza to, że w trzy lata rozeszło się około 20 mln kopii.

Z tego samego dokumentu dowiadujemy się ponadto, że Fallout 5, który nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, ma sprzedawać się podobnie, jak odsłona poprzednia. Bethesda zakłada, że rozejdzie się on w nakładzie co najmniej 25 mln sztuk. Wcześniej jednak do sprzedaży powinno trafić The Elder Scrolls VI, choć oczywiście nie wiemy kiedy, a z ostatnich wypowiedzi pracowników Bethesdy wynika, że poczekamy na nie dość długo.

Z tego samego wycieku dowiedzieliśmy się o kilku nieujawnionych, a nadchodzących tytułach, jak kolejny DOOM oraz remaster Fallout 3. Więcej na ten temat w tym miejscu. Prócz tego spójrzcie również na przeciek dotyczący odświeżonej konsoli Xbox Series X.


Sprawdź także:
Fallout 4

Fallout 4

Premiera: 10 listopada 2015
PC, PS4, XBOX ONE

Fallout 4 to kolejna odsłona uznanej serii gier cRPG. Za produkcję odpowiada ekipa Bethesda Game Studios, znana z takich gier jak The Elder Scrolls V: Skyrim czy tez Fall...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?