Odświeżona konsola Xbox Series X wyciekła do sieci, kodowo zwie się Brooklin

Nowa wersja Xboksa Series X to całkiem nowy kontroler, a premiera zestawu ma nastąpić w przyszłym roku.

@ 19.09.2023, 11:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox x/s

Odświeżona konsola Xbox Series X wyciekła do sieci, kodowo zwie się Brooklin

Mówi się, że pod koniec bieżącego roku w sklepach zadebiutuje nowy wariant konsoli PlayStation 5, oferujący odłączany napęd optyczny. Konkretów wciąż niestety nie znamy, ale Microsoft zdaje się, że wpadł na podobny pomysł. Nie chodzi jednak o odłączany napęd Blu-ray, ale odświeżoną wersję konsoli Xbox Series X, która miałaby zadebiutować w przyszłym roku.

Nowy Xbox Series X zwie się kodowo Brooklin. Jeśli wierzyć przeciekom, które pojawiły się dzięki procesowi pomiędzy Federalną Komisją Handlu Stanów Zjednoczonych, a Microsoftem, będzie to całkowicie odświeżona wersja najmocniejszego Xboksa, posiadająca przy okazji całkiem nowy kontroler.

Z dokumentów poznajemy sporo detali. Są też nawet rendery pokazujące nowy sprzęt, a w treści czytamy, że będzie on "oferował więcej wewnętrznej pamięci, szybsze Wi-Fi, mniejsze zużycie energii elektrycznej, bardziej porywający kontroler oraz piękny design". Konsola zdaje się też rezygnować z szczeliny na płytę, co może oznaczać, iż nie oferuje napędu.

Jeśli chodzi o kontroler, zwie się on kodowo Sebile, a największą zmianą w nim ma być haptyczne sprzężenie zwrotne (najpewniej przypominające to z DualSense) oraz akcelerometr. Ważne mogą być też modularne gałki analogowe, jak również bateria, którą będzie się dało ładować i która będzie podlegać wymianie.

Brooklin miałoby zadebiutować w listopadzie 2024 roku, oferując 2 TB wewnętrznej pamięci za cenę taką samą, jak obecnie oferowany Xbox Series X. Co ciekawe, w dokumentach są też informacje na temat odświeżonego Xboksa Series S, który miałby trafić do sprzedaży we wrześniu 2024, a w jego przypadku dostaniemy 1 TB przestrzeni na gry.

Na koniec wspomnę jeszcze, że Sony na przyszły rok zaplanowało premierę PlayStation 5 Pro. Jak wszystko pójdzie dobrze, to w sklepach pojawi się wówczas sporo interesującego sprzętu. Czekamy oczywiście na oficjalne informacje, a gdy takowe zostaną opublikowane, będziemy się nimi z Wami dzielić.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmrPack   @   12:24, 19.09.2023
Jak dla mnie wygląd to jeszcze większe szkaradztwo niż obecny XSX Konsternacja W kwestii pada najlepiej wypadałoby wyciszenie przycisków, a szczególnie tego pseudokrzyżaka Niewinny Jest mi wygodniej go używać, ale tego klikania nie da się na dłuższą metę zdzierżeć. Żeby nie było Xboxy mają funkcje czy ogólnie rozwiązania, które mi się podobają, ale są też takie, które uważam za kompletnie nie trafione.
1 kudospetrucci109   @   18:51, 19.09.2023
Wygląda jak odświeżacz powietrza 😅
0 kudosBarbarella.   @   19:58, 19.09.2023
Cytat: petrucci109
Wygląda jak odświeżacz powietrza 😅

Może zdjęcia im się pomyliły. Zdziwiony
2 kudoslogan23   @   22:48, 19.09.2023
Cytat: petrucci109
Wygląda jak odświeżacz powietrza 😅
Głównym projektantem tej konsoli była ta firma,

Obrazek

0 kudospetrucci109   @   12:22, 20.09.2023
Może, żeby zwiększyć immersję będzie rozpylała zapachy podczas grania
1 kudosdenilson   @   09:31, 21.09.2023
Przez taki kształt można wciskać kit, że kupiło się odświeżacz/oczyszczacz powietrza niż konsolę Uśmiech Na bank będą takie przypadki jeśli finalnie taki kształt będzie w tej wersji konsoli.
0 kudosBarbarella.   @   11:36, 21.09.2023
Cytat: denilson
Przez taki kształt można wciskać kit, że kupiło się odświeżacz/oczyszczacz powietrza niż konsolę Uśmiech Na bank będą takie przypadki jeśli finalnie taki kształt będzie w tej wersji konsoli.

Wiem. Na pewno będziesz żonie tłumaczył że odświeżacz kupiłeś. Zdziwiony
Dodaj Odpowiedź