Apple ujawniło gogle AR Vision Pro w zawrotnej cenie

Vision Pro to najnowsze gogle rozszerzonej rzeczywistości od Apple.

@ 06.06.2023, 11:49
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
sprzęt

Apple ujawniło gogle AR Vision Pro w zawrotnej cenie

Apple w końcu ujawniło swój długo oczekiwany zestaw rozszerzonej rzeczywistości (AR) o nazwie Vision Pro. Ujawniony podczas konferencji Worldwide Developers Conference w poniedziałek, gadżet będzie kosztował zawrotne 3499 USD, gdy zostanie wprowadzony na rynek w Stanach Zjednoczonych na początku 2024 roku.

Zapowiadany jako „pierwszy komputer przestrzenny” firmy Apple, Vision Pro zostanie wydany w kolejnych krajach w przyszłym roku.

Dzięki VisionOS, pierwszemu na świecie przestrzennemu systemowi operacyjnemu, Vision Pro umożliwia użytkownikom interakcję z treściami cyfrowymi w sposób do tej pory nie spotykany. Użytkownik ma być bowiem fizycznie obecny w przestrzeni obiektów, którymi operuje.

"Przełomowa konstrukcja Vision Pro obejmuje system wyświetlania o ultrawysokiej rozdzielczości, który mieści 23 miliony pikseli na dwóch wyświetlaczach, oraz niestandardowy układ Apple w unikalnej konstrukcji dwuchipowej, dzięki czemu każde doświadczenie wydaje się mieć miejsce przed oczami użytkownika w czasie rzeczywistym" - twierdzi Apple.

Użytkownicy będą mogli grać w ponad 100 gier Apple Arcade za pomocą Vision Pro, które będzie również obsługiwać popularne kontrolery do gier, jak pad DualSense do PlayStation 5.

Według Apple, Vision Pro jest również kompatybilny z Magic Keyboard i Magic Trackpad, a jego nowy App Store będzie domem dla setek tysięcy znanych aplikacji na iPhone'a i iPada.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
2 kudosthiefi   @   13:35, 06.06.2023
Standard Appla: to nie Apple ma się starać by pozyskać klienta, to klient ma się postarać, żeby mógł kupić nasz produkt.

Legenda głosi, że istniał kiedyś jakiś racjonalnie wyceniony produkt od Apple.
0 kudosBarbarella.   @   11:07, 07.06.2023
Legenda głosi że będą mi pasować do nowej bluzeczki. Szczęśliwy W takich sytuacjach cena nie gra roli. Dumny A taki GPS w oczach się przyda. Cool
0 kudoslogan23   @   11:26, 07.06.2023
Ciekawe to wygląda ale za pięknie by to było prawdziwe i ta cena, ktoś tam nie podumał.
0 kudosfebra1976   @   11:29, 07.06.2023
Nie licząc ergonomii i opierając się tylko na zajawce stwierdzam że możliwości gogli są fantastyczne. To nowa jakość sama w sobie. Pytanie jak będzie to współpracowało z innymi "ekosystemami" poza ios.
0 kudosBarbarella.   @   11:54, 07.06.2023
Cytat: febra1976
Pytanie jak będzie to współpracowało z innymi "ekosystemami" poza ios.

Trzeba będzie nadgryzione jabłko ze sobą nosić. Smutny
0 kudosguy_fawkes   @   09:29, 09.06.2023
Cytat: thiefi
Standard Appla: to nie Apple ma się starać by pozyskać klienta, to klient ma się postarać, żeby mógł kupić nasz produkt.

Legenda głosi, że istniał kiedyś jakiś racjonalnie wyceniony produkt od Apple.

iPad 7-8 gen choćby, który - sam posiadam 8. gen, który do domu wystarcza w pełni, jest odpowiednio wydajny i długo działa na baterii. Dodatkowo MacBooki na M1 i Mac Mini z M1 też były dobrze wycenione jak na to, co oferowały.

Niemniej faktem jest, że cena gogli masakruje portfel. Możliwości na filmie robia wrażenie, ale osobiście nie podoba mi się wiszący kabel z baterią, co pachnie jakimś prototypem albo latami 90. No i ponoć czas pracy to jakieś 2h, więc w praktyce pewnie jeszcze mniej. Coś mi jednak mówi, że ten system i wykrywanie gestów znając Apple będzie działać świetnie, bo na aponie wszelkie przesuwania palcem etc. są wykrywane w zasadzie bezbłędnie.
0 kudosMicMus123456789   @   22:28, 09.06.2023
Mnie najbardziej podoba się sekcja z oglądaniem filmów i rozciąganiem ekranu. Po za tym google chyba też opracowało swoje okulary AR tylko wyglądają i działają inaczej niż to co pokazuje Apple. Ale ogólnie ta technologia też kiedyś stanie się powszechna, bo jest to wygodne.

Gogle od Apple to będzie prekursor fokusów z serii Horizon xD
Dodaj Odpowiedź