Asus ROG stworzy gogle wirtualnej rzeczywistości dla Meta

Meta współpracuje z producentami sprzętu, w tym z Asusem, aby stworzyć nowy sprzęt VR dla Horizon OS.

@ 24.04.2024, 13:00
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
sprzęt

Asus ROG stworzy gogle wirtualnej rzeczywistości dla Meta

Meta zapowiedziała, że podejmuje współpracę z Asusuem oraz Lenovo, by opracować gamingowe zestawy wirtualnej rzeczywistości, działające w ekosystemie Meta VR. Sama platforma także niebawem zostanie odświeżona, o czym dowiadujemy się z wpisu na blogu. Zmieni ona też nazwę na Meta Horizon OS.

Celem nowego ekosystemu jest otwarcie platformy dla innych firm tworzących sprzęt i oprogramowanie, by były one w stanie opracowywać rozmaite produkty dla Meta. Nowy ekosystem pozwoli ponadto użytkownikom przenosić swoje tożsamości, awatary, a także grupy znajomych pomiędzy wirtualnymi przestrzeniami.

W ramach nowego ekosystemu Meta łączy siły z firmą Asus, która przygotuje nowy, wysokiej wydajności zestaw gamingowy. Prócz tego, Meta współpracuje z Lenovo, czego efektem mają być zestawy do tzw. mixed-reality, niezwiązane z grami. Będzie też limitowana edycja gogli Meta Quest inspirowana Xboksem - inspirowana, a nie dedykowana!

Więcej informacji będziemy mieć dla Was oczywiście w przyszłości.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?