Beyond Good and Evil 2 - dyrektor zarządzający studia odchodzi

Ekipa jest też obecnie kontrolowana przez francuską inspekcję pracy. Kontrola ma znaleźć nadużycia ze strony pracodawcy.

@ 28.02.2023, 10:59
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Beyond Good and Evil 2 - dyrektor zarządzający studia odchodzi

Szefostwo Ubisoftu kilkakrotnie podkreślało, że prace nad Beyond Good and Evil 2 nadal trwają, mimo że do tej pory nie zaprezentowano światu niczego konkretnego. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, proces dewelopingu może w najbliższym czasie spowolnić. Z ekipy deweloperów odszedł bowiem jego dyrektor zarządzający, Guillaume Carmona.

Na łamach Kotaku pojawił się interesujący raport, w którym czytamy, że studio Ubisoft Montpellier natrafiło na kolejne problemy. Dochodzenie w firmie postanowiła przeprowadzić francuska inspekcja pracy, reagując na rozmaite doniesienia dotyczące niewłaściwych warunków w niej panujących. W ich wyniku deweloperzy często biorą zwolnienia, a wielu z nich po prostu postanowiło znaleźć nowe zajęcie.

"Zdrowie i dobro naszych ekip jest priorytetem", wyjaśnił rzecznik Ubisoftu. "Biorąc pod uwagę czas pracy nad Beyond Good and Evil 2, ekipa Montpellier jest w tym momencie kontrolowana przez zewnętrzne ciało, mające wskazać obszary wymagające usprawnień".

To właśnie w trakcie wspomnianego dochodzenia pracę postanowił zmienić dyrektor zarządzający, Guillaume Carmona. Zmieniły się też osoby pełniące stanowiska dyrektora kreatywnego oraz dyrektora gry. Do tej pory role te pełnili - odpowiednio - Jean-Marc Geffroy oraz Benjamin Dumaz. Teraz sprawdzą się w nich Emile Morel oraz Charles Gaudron.

W tym momencie nie sposób powiedzieć w jaki sposób zmiany wpłyną na Beyond Good and Evil 2, ale wszelkie doniesienia w temacie będziemy Wam przekazywać na bieżąco.


Sprawdź także:
Beyond Good & Evil 2

Beyond Good & Evil 2

Premiera: 2030
PS4, XBOX ONE, PC

Beyond Good & Evil 2 to prequel pierwszej odsłony cyklu, w której główną bohaterką była kobieta o imieniu Jade. Za powstanie projektu odpowiada firma Ubisoft, a na jej cz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   11:09, 28.02.2023
Jeśli ta gra kiedykolwiek opuści to deweloperskie piekło i wyjdzie to będzie chyba cud Poirytowany
1 kudosdabi132   @   09:36, 01.03.2023
Coś mi się wydaje, że ten projekt niedługo umrze. Albo trafi do kosza i pracę rozpoczną się od nowa.
0 kudosfebra1976   @   21:37, 01.03.2023
Oj smuteczek. A ja biedny tak czekałem.
Trudno na emeryturze będę miał czas, to może do tego czasu gra ujrzy światło dzienne.
0 kudoslogan23   @   23:47, 01.03.2023
Mam wrażenie że gra umarła.