GTA VI miało toczyć się w trzech miastach

Deweloperzy GTA VI zrezygnowali jednak z pierwotnych założeń, aby nie przeciążać deweloperów.

@ 01.08.2022, 11:46
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

GTA VI miało toczyć się w trzech miastach

Z ostatnich doniesień wynika, że w GTA VI będziemy mieć do czynienia z dwoma protagonistami (w tym z jedną kobietą), a jego akcja będzie się toczyć w Miami. Teraz w sieci pojawiły się kolejne ciekawostki na temat przedsięwzięcia. Dotyczą one tego, co prawdopodobnie na potrzeby gry opracowywano.

Rockstar coraz więcej czasu i środków przeznacza na GTA VI, a w rezultacie projekt regularnie zaczyna się pojawiać na nagłówkach. Redakcja portalu Bloomberg przygotowała w związku z tym całkiem interesujący raport na temat tego, jak zmienia się kultura pracy w studio oraz czego możemy się spodziewać po grze. Pamiętajcie, że to nadal nieoficjalne doniesienia.

W artykule czytamy, że akcja GTA VI toczy się Miami (czyli prawdopodobnie Vice City) oraz na obszarach dookoła miasta. Podczas przechodzenia wątku fabularnego będziemy mieli do czynienia z dwoma protagonistami, a jednym z nich jest latynoska kobieta. Pierwotnie jednak plany na grę były całkiem inne.

GTA VI miało się toczyć w kilku dość sporych miastach Północnej i Południowej Ameryki, a przedsięwzięcie kodowo zwano Project Americas. Finalnie skalę gry zmniejszono głównie po to, by uniknąć crunchu. Byłoby to bowiem ogromne i bardzo czasochłonne przedsięwzięcie. Miast miało być w sumie 3, a protagonistów czwórka.

W tym momencie nie znamy daty premiery GTA VI, ale trzeba się nastawić na to, że zagramy najwcześniej w 2024 lub 2025 roku. Więcej detali będziemy mieć dla Was w przyszłości.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   14:31, 01.08.2022
Ups . Była obawa że w bethesdysm wpadną. Zdziwiony
0 kudoslogan23   @   14:38, 01.08.2022
Liczyłem że zrobią jedną bohaterkę i byłoby ok, nie mam nic przeciwko żeńskiej bohaterce.