Plotka: Grand Theft Auto VI z kobiecą bohaterką i w Miami

Grand Theft Auto VI może rozgrywać się w Miami, a my wcielimy się bohaterkę.

@ 28.07.2022, 00:10
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5, xbox x/s

Plotka: Grand Theft Auto VI z kobiecą bohaterką i w Miami

Podobno po raz pierwszy w kampanii Grand Theft Auto VI pojawi się grywalna postać kobiety. Rockstar najwyraźniej planuje zrobić grę w mieście stylizowanym na Miami, ale z czasem doda więcej lokacji dzięki aktualizacjom.

Bloomberg donosi, powołując się na źródła zbliżone do studia, że na potrzeby GTA VI zaprojektowano kobiecą postać. Będzie nią bliżej nieokreślona latynoska. Postać podobno będzie częścią pary złodziei inspirowanej prawdziwymi przestępcami, a konkretnie Bonnie i Clydem. Całość ma się rozgrywać głównie w słonecznym Miami, ale nie tylko. Jak twierdzi wspomniana redakcja:

"Wczesne projekty wymagały uwzględnienia terytoriów wzorowanych na dużych obszarach Ameryki Północnej i Południowej. Firma wykorzystała pomysły oraz inspirację i skróciła główną mapę do fikcyjnej wersji Miami i okolic".

"Kobieta, która jest latynoską, będzie jedną z dwóch głównych postaci w historii zainspirowanej przez rabusiów Bonnie i Clyde. Deweloperzy są również ostrożni, aby nie przeginać z żartami z mniejszości i narodowości, w przeciwieństwie do poprzednich gier".

Raport Bloomberga wskazuje również na bardziej progresywny sposób myślenia w firmie, także w kategoriach narracyjnych. Redakcja twierdzi, że tryb o nazwie Cops 'n' Crooks został odłożony na półkę po zabójstwie George'a Floyda przez policję w 2020 roku i od tego czasu nie rozważano jego implementacji. Można więc spekulować, iż najnowsza część będzie bardziej stonowaną, dojrzalszą grą traktującą o poważnych tematach.

Nadal nie wiemy nic na temat premiery, nawet zbliżonej, dla tej ogromnej produkcji. Możemy tylko poczekać i spekulować czy to będzie 2024 czy 2025 rok.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   08:58, 28.07.2022
Mały suchar: co by zaśpiewał w odpowiedzi na te rewelacje Will Smith? Uśmiech
0 kudosmrPack   @   11:15, 28.07.2022
Kiedyś GTA ukazywało Amerykę w krzywym zwierciadle i nie bało się kontrowersji, a teraz zaczyna być powoli swoją własną parodią Konsternacja
0 kudosBarbarella.   @   11:18, 28.07.2022
Olać ich . Saints Row rządzi. Szczęśliwy
1 kudosgajda1000   @   13:00, 28.07.2022
Mała korekta. W 1 odsłonie GTA i chyba GTA London jak dobrze kojarzę, można było grać kobietą.
2 kudosguy_fawkes   @   14:24, 28.07.2022
@UP: Dokładnie. Poza tym Rockstar wie, jak tworzyć postacie protagonistów, więc gadanie wyłącznie o politycznej poprawności włożyłbym między bajki. Jak komuś z definicji przeszkadza „granie babom”, to chyba jeszcze musi trochę dorosnąć.
0 kudosBarbarella.   @   14:52, 28.07.2022
I to jeszcze latynoską. Pewno Desperadosy pije tak jak ja. Szczęśliwy A w Saints Row baby rządzą . Pamiętam jak w The Third jedna tuż przed akcją powiedziała : "No to zmienić tampony i do roboty " Do facetów. Rozbawiony
1 kudosroxa175   @   18:05, 28.07.2022
W sumie w obecnych czasach możliwość grania postacią kobiety nie powinna być niczym zaskakującym, a wręcz standardem. Puszcza oko
0 kudosIgI123   @   18:42, 28.07.2022
Cytat: guy_fawkes
Jak komuś z definicji przeszkadza „granie babom”, to chyba jeszcze musi trochę dorosnąć.
Zależy jak tą babom się zaprezentuje, co zresztą tyczy się również bohaterów którzy są homoseksualni czy innego koloru skóry. No i mówię tu również o NPCach, nie tylko postaciach gracza.
0 kudosLucas-AT   @   19:32, 28.07.2022
Patrząc na to jak świetnie Rockstar wykreowało choćby Sadie w RDR2, jestem spokojny jeśli będzie to kobieca postać.

Bardziej mnie martwi kierunek w jakim podąży gra - czy będzie bardziej poważna jak RDR2, czy może bardziej jak ostatnie, zwariowane aktualizacje do GTA Online, by spodobać się nowemu pokoleniu graczy. Oby singiel trzymał się swoich korzeni z dobrą fabułą i ciekawymi misjami.
0 kudosUxon   @   20:05, 28.07.2022
W ogóle nie rozumiem co ludzie mają do kobiet w grach. I dziwię się, o co tu kruszyć kopie. Przecież już od czasu Lary 1996 są w nich regularnie i mają świetne role.
0 kudosmrPack   @   09:48, 29.07.2022
Cytat: gajda1000
Mała korekta. W 1 odsłonie GTA i chyba GTA London jak dobrze kojarzę, można było grać kobietą.
To ciekawostka, o której nie wiedziałem nawet, bo grałem w GTA 1 na PSX, a tam byli tylko mężczyźni do wyboru Dumny
Poza tym komu miałaby przeszkadzać postać kobieca skoro również w GTA Online można ją wybrać? Zdziwiony
0 kudosfrycek88   @   21:20, 02.08.2022
Ja też nie rozumiem co ludzie mają do kobiecej postaci w GTA. Kobiety też parają się bandyterką, były i takie które przewodziły rodzinom mafijnym. Rozumiem krytykę politycznej poprawności i wciskania mniejszości wszędzie na siłę. Ale tu ma szansę że może się to udać. Z przecieków wynika że Rockstar ma ciekawy pomysł na historię, mówi się o nawiązaniach do Bonie i Clyde, może być fajnie.
0 kudoslogan23   @   22:05, 02.08.2022
Cytat: mrPack
To ciekawostka, o której nie wiedziałem nawet, bo grałem w GTA 1 na PSX, a tam byli tylko mężczyźni do wyboru Dumny
Poza tym komu miałaby przeszkadzać postać kobieca skoro również w GTA Online można ją wybrać? Zdziwiony

Mi mrPack przeszkadza jedna rzecz, że nie skupili się na kobiecej postaci a nie wycięli męskiej, choć raz chciałbym przejść GTA, gdzie gra się jedną postacią a nie trzema.
0 kudosBarbarella.   @   23:05, 02.08.2022
Cytat: logan23
choć raz chciałbym przejść GTA, gdzie gra się jedną postacią a nie trzema.

Nie grałam w Vice City , San Andreas i Czwórkę ale tam chyba był jeden protagonista. A koncepcja z trzema bohaterami bardzo mi się podobała . Trzech bandziorów , zakapiorów a jednak różnili się od siebie . I fajne te wzajemne relacje między nimi .Dla mnie to mocny punkt GTA V .Szkoda że nie było żadnej kobitki w tym terceciku ale nie cierpię z tego powodu , były za to żona i córcia Michaela , ciocia Franklina no i najważniejsza , mamusia Trevora. Szczęśliwy
0 kudosLucas-AT   @   23:33, 02.08.2022
Myślę, że trzech bohaterów to był pomysł genialny, ale jego siła tkwiła w tym, że był to pomysł unikatowy, charakteryzujący tylko GTA V. Dlatego myślę, że GTA V powinno zapisać się w historii mając ten unikatowy dla serii pomysł na wyłączność. Niemniej, i tak chętnie bym zobaczył dwóch bohaterów - kobietę i policjanta. Trudno na ten temat dywagować. Trzeba poczekać na to, co Rockstar wysmaży.

Spoiler z RDR2

Ci co grali w RDR2 wiedzą jak Rockstar fajnie zagrało zmianą bohatera w epilogu na Johna Marstona. Tak więc pomysły mogą być różne i wcale nie muszą kopiować GTA V
Dodaj Odpowiedź