Cena PlayStation 5 - Sony nie podjęło żadnych decyzji, jeśli chodzi o podwyżkę

Japończycy - w obliczu ostatnich zmian na rynku - nie wiedzą jeszcze czy cena PlayStation 5 zostanie podniesiona czy nie.

@ 01.08.2022, 12:09
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Cena PlayStation 5 - Sony nie podjęło żadnych decyzji, jeśli chodzi o podwyżkę

PlayStation 5 zadebiutowało na rynku dwa lata temu, a pomimo tego liczba sprzedanych egzemplarzy nie jest jakoś szczególnie imponująca. Winne takiego stanu rzeczy są oczywiście problemy z dostępnością komponentów, przez które Sony nie jest w stanie sprostać popytowi. Czy to się w najbliższym czasie zmieni? Na razie nie sposób powiedzieć. Ciekawsza jest natomiast kwestia ceny konsoli.

Inflacja w mniejszym lub większym zakresie dotyka wszystkie firmy na świecie. Także Sony musi się zatem liczyć z rosnącymi kosztami produkcji swoich urządzeń. Czy to oznacza, że koszty te zostaną przerzucone niebawem na odbiorców, a w przypadku konsol na graczy? Japończycy na razie nie podjęli żadnych decyzji. Tak przynajmniej stwierdził szef finansów spółki, Hiroki Totoki, podczas niedawnej konferencji.

"Jeśli chodzi o potencjalną podwyżkę ceny PlayStation 5, w tym momencie nie mamy niczego konkretnego, czym mógłbym się z Wami podzielić", powiedział Totoki.

Jak widać, Sony nie podjęło jeszcze żadnych decyzji, jeśli chodzi o zmianę ceny PlayStation 5. Korporacja jednak niczego nie odrzuca, a w związku z tym trzeba się przygotować na wszystko. Pamiętajcie, że PS5 konkurować musi z Xboksami Series X|S. Podniesienie ceny na pewno odbiłoby się mocno na sprzedaży.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   13:25, 03.08.2022
To ceny chyba zestawów, bo tylko takie się da kupić będą kosztować 3500 zł Zadziorny Dramat Poirytowany
0 kudosMicMus123456789   @   16:12, 04.08.2022
Cytat: mrPack
To ceny chyba zestawów, bo tylko takie się da kupić będą kosztować 3500 zł


Ja dałem więcej zaraz po premierze za zestaw, ale nie żałuję Szczęśliwy