Starfield - poznaliśmy długość gry; główny wątek o 20% dłuższy od innych gier Bethesdy

Bethesda regularnie dzieli się ze światem nowymi informacjami na temat Starfield. Tym razem dowiedzieliśmy się ile godzin pochłonie przejście głównego wątku fabularnego.

@ 15.06.2022, 11:48
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

Starfield - poznaliśmy długość gry; główny wątek o 20% dłuższy od innych gier Bethesdy

Przed momentem pisaliśmy co nieco o świecie Starfield. Todd Howard wyjaśniał w jaki sposób deweloperzy wykorzystują generowane proceduralnie lokacje oraz podkreślał, że ręcznie przygotowanej zawartości w ich grze także nie zabraknie. Teraz mamy co nieco na temat długości głównego wątku fabularnego.

Z wypowiedzi reżysera Starfield, Todda Howarda, wynika, że będzie ono o około 20% dłuższe od innych gier RPG od Bethesdy. Przebrnięcie całej historii - nie licząc zadań i aktywności pobocznych - powinno pochłonąć od 30 do 40 godzin wolnego czasu gracza. Związane jest to z ilością zadań, które gracz będzie musiał wykonać, by zobaczyć napisy końcowe.

"Długość Starfield oscyluje w granicach 30, może 40 godzin", powiedział Howard. "Dotarcie do końca tej gry wymaga sporo więcej czasu [niż w naszych poprzednich grach] i możemy to jeszcze zmienić. Mamy więcej zadań, więc może to być o 20% dłuższy wątek niż w poprzednich tytułach".

Howard następnie powiedział, że fani ich gier lubią spędzać w nich dużo czasu, ponieważ tak wiele obszarów mogą zwiedzić. Ekipa będzie ponadto pracować nad dodatkami i rozszerzeniami dla Starfield, ale społeczność modderów na pewno także zapewni dodatkową zawartość.

"Nauczyliśmy się, że ludzie grają w nasze gry długo. Nadal grają w Skyrim - nie bezustannie przez 10 lat, ale odchodzą, a potem powracają, bo jest nowa zawartość. Będziemy takową też przygotowywać dla tej gry i uwielbiamy naszą społeczność modderów. Myślę, że ta gra będzie dla modderów marzeniem, bo jest tyle rzeczy, które mogą w niej zrobić".

Premiera Starfield zaplanowana została na pierwszą połowę 2023 roku, a grać będziemy wówczas na PC oraz Xboksach Series X|S. Na razie konkretnego terminu niestety nie znamy. Więcej informacji na temat Starfield (w tym pierwszy gameplay) znajdziecie w naszej encyklopedii.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?